Спартаклии вкараха осем на аматьори

11:28 / 21.07.2014
1230
Отборът на Спартак 1918 победи Септември (Тервел) с 8:0 в четвъртата си контрола на стадион "Спартак" в събота.

Заради поройния дъжд, който започна 90 минути преди мача, той закъсня със 7 минути. Валеше и в първите 30 минути, но теренът издържа и спарингът продължи нормално. Заради разликата в класите за близо 60-те зрители по-важно беше да видят колко гола ще вкарат домакините и как ще се справят новите попълнения и младите играчи.

Всичко това се получи и още до 15-ата мин спартаклии водеха с 2:0 след попадения на Боби Борисов и две асистенции на Деян Христов. В 33-ата мин Иван Минчев се разписа с нисък шут, а в 45-ата Деян Христов направи 4:0 с глава. В 48-ата мин точен беше и влезлият на почивката Станислав Желязков, а в 67-ата във втора поредна проверка вкара юношата Ивайло Русев. Последният е син на популярния фен Розата. Малко след това на вратата на домакините се появи юношата Константинос Хафелос.