Варненските яхти доминират на регатата "Уникредит"
Автор: Екип Varna24.bg 20:13 / 13.07.2008Коментари (0)831
©
Яхта "Зефир" от клуб Черно море-Бриз спечели първо място в национален клас "Спортен Петерсон" в третото издание на ветроходната регата за Националната купа на "УниКредит Булбанк" 2008. Яхта "Джонатан" и яхта "Лодоз" от Порт Бургас и яхта "Стандарт Асет Мениджмънт" от Порт Варна станаха номер едно в класове IRC 1, IRC 2 и IRC 3 (спортен клас). Състезателите на първите шест места във всеки клас си разделиха рекорден награден фонд от 20 000 лева.
За първи път в тазгодишното издание на регата се включиха лодки, притежаващи IRC сертификат. Той позволява на яхти с различна конструкция и размер да се състезават заедно и да бъдат класирани по коригирано време.
Тази година в надпреварата от 11-13 юли се включиха над 300 състезатели и гости. Победителите в различните класове бяха излъчени след четири гонки в два състезателни дни. Първите три гонки бяха срещу и по вятъра. Изключително интересен беше последният морски рейс, който продължи около шест часа до остров Св. Иван (около 35 мили) и обратно.
Варненските ветроходци се отчетоха с още няколко призови места. Втори в "Спортен Петерсон" e яхта Куантум (ЯК Понтос) със шкипер Павел Дуков, а "Екстази" е трета в Клас "IRC". Втора в "IRC" яхта "Чакал" (Кап. Г. Георгиев - Порт Варна) със шкипер Филип Ромбаут, а яхта "Оксижен" от Черно море-Бриз със шкипер Демир Иванов е трета в същия клас.

Стефанос Циципас: Григор Димитров за президент на Европейския съюз