Германия ни удари за втори път
Автор: Екип Varna24.bg 13:22 / 28.07.2008Коментари (0)534
©
Националният ни отбор по волейбол загуби и втората контрола срещу Германия, играна в Хайделберг. Бундестимът победи българите с 3:2 (21:25, 29:27, 25:23, 12:25, 15:9) след скандално съдийство.

В първия гейм България игра по-добре и спечели с 25:21. Втората част на мача бе изключително драматична като в крайна сметка немците се наложиха с 29:27. Отборът, воден от Стелиан Мокулеску взе и третия гейм с 25:23 след поредните съдийски грешки. Треньорът Мартин Стоев обмисляше изваждане на отбора след третия гейм заради скандалното съдийство, но все пак го остави на игрището. Въпреки съдийските отсъждания българските волейболисти спечелиха повече от убедително с 25:12 и докараха нещата до тайбрейк. В тайбрейка Германия се наложи с 15:9 и спечели мача с 3:2 гейма.

Въпреки получената вчера контузия в рамото разпределителя Андрей Жеков започна титуляр. Единствената промяна в стартовата шестица бе Красимир Гайдарски на мястото на Христо Цветанов. В началото на четвъртия гейм Мартин Стоев смени капитана Пламен Константинов и Владимир Николов и тяхно място пусна в игра Тодор Алексиев и Боян Йорданов.

Това е втора загуба на България от Германия в контрола, след като в събота немците се наложиха с 3:1 гейма в мач игран в зала "Порше Арена" в Щутгарт. Днес българския отбор заминава за Южна Корея, където ще проведе 10-дневен лагер и ще изиграе 2 контроли с местен отбор.

ГЕРМАНИЯ – БЪЛГАРИЯ 3:2 (21:25, 29:27, 25:23, 12:25, 15:9)
ГЕРМАНИЯ: Маркус Поп 11, Бьорн Андрае 12 (3 блока и 2 аса), Щефан Хюбнер 13 (4 блока и 1 ас), Йохен Шьоопс 9 (1 блок), Франк Дене 3 (1 блок), Ралф Бергман 4 (3 блока) – Томас Крьогер – либеро (Зимон Тишер, Марк Зийбек 1, Кристиан Пампел 2 (1 ас), Роберт Кром 4 (2 блока), Маркус Бьоме 9 (1 блок и 1 ас))
Старши-треньор: Стелиан Мокулеску
БЪЛГАРИЯ: Евгени Иванов 3 (1 блок), Андрей Жеков 4 (2 блока и 2 аса), Красимир Гайдарски 6 (1 блок), Матей Казийски 24 (3 блока и 2 аса), Владимир Николов 12 (3 блока), Пламен Константинов 9 (1 блок и 1 ас) – Теодор Салпаров – либеро (Костадин Стойков, Христо Цветанов 5 (1 блок), Боян Йорданов 4, Тодор Алексиев 4, Иван Тасев)
Старши-треньор: Мартин Стоев

Източник: Sportal.bg

Стефанос Циципас: Григор Димитров за президент на Европейския съюз