Иван Петков носи победа на Калиакра в регионално дерби
Автор: Екип Varna24.bg 20:19 / 10.08.2008Коментари (0)1019
©
Калиакра стартира с победа с 1:0 над Черноморец (Балчик) в новото първенство на Източната "Б" група. Единственият гол за тима от Каварна, който миналата година игра бараж за "А" група, вкара Иван Петков с глава в 21-ата минута след вдигане от фаул на рожденика Владо Пекин. В 36-ата минута Ангел Стойков изпусна дузпа. Неговият удар бе избит с крак от вратаря Христов. Сами срещу вратаря изтърваха Калин Ганчев, Иван Караджов - на два пъти, и Иван Петков.
След срещата Атанас Атанасов похвали своите за правилната игра, но изрази разочарование от Йорданка Корчева. В 40-ата минута съдийката, която бе помощничка на Иван Кирилов, спря с измислена засада голова атака за учебник на каварненци.
Треньорът на Балчик Иван Кючуков призна, че целта на тобора му е оставане в групата. До края на август той се надява да вземат двама нови нападатели.

Калиакра - Черноморец (Балчик)    1:0

Калиакра: Г. Славов, Ст. Славов, Йорданов, Д. Димитров, Ант. Димитров, Ганчев, Пекин, Петков (90 Кателиев), Стойков, Седула (78 Стоилов), Станчев (67 Караджов)
Черноморец: Христов, Ст. Иванов, Граматиков, Ковачев,  Илиев, Н. Иванов, Димитров (76 Няголов), Танев (69 Ангелов), Костадинов, Златков, Янков (46 Костадинов)
Голмайстор: Петков (21)
Жълти картони: Пекин, Йорданов, Ст.Славов, Петков/Христов, Ковачев, Костадинов
Съдия: Иван Кирилов