Черно море би минимално Пирин, Локо (Мездра) сложи 5-ица на Спартак

20:36 / 11.08.2008
1443
Дублиращият тим на Черно море стартира с победа в първенството на дублиращите отбори. Варненци надиграха Пирин на стадион Тича с 1:0. Попадението стана в 9-ата мин., когато Атанас Пашкулев центрира отлично и Теодор Атанасов с техничен удар с глава се разписа. Малко след това Румен Александров не успя отблизо да уцели рамката. Гостите от Благоевград също създадоха опасности, но стражът Ивайло Маринов успя да отрази всички удари. Преди края на полувремето Пашкулев стреля от близо 20 метра, но топката облиза напречната греда и излезе в аут.
През второто полувреме благоевградчани отново изпуснаха няколко ситуации за гол и двубоят завърши при резултат 1:0 пред близо 400 зрители на Тича.

Съставът на Черно море: Ивайло Маринов, Радо Филипов, Николай Тодоров, Венци Ганчев, Свилен Георгиев, Данаил Венков, Янчо Андреев, Владко Костадинов, Атанас Пашкулев, Румен Александров, Теодор Атанасов (Тодор Колев, Николай Колев, Калоян Василев, Ангел Георгиев, Онур Емин)

Другият варненски дублиращ отбор - този на Спартак, пък бе разбит от Локомотив в Мездра. Домакините сложиха 5-ица на соколите и донякъде си върнаха за загубата на мъжкия тим с 0:2 във Варна на старта на А група.

Източник: Калоян Златков