Спартак взе точка от Беласица, удари две греди
Автор: Екип Varna24.bg 20:20 / 16.08.2008Коментари (0)1287
© impactpressgroup.org
Спартак (Варна) завърши 0:0 като гост на Беласица в мач от втория кръг на "А" група. Мачът се игра в Сандански, тъй като стадионът на петричани няма лиценз. Двата отбора не сътвориха качествен двубой, но за нулевото равенство повече трябва да съжаляват варненци, които на два пъти удариха гредите. Първо в 20-ата минута Даниел Моралес центрира от пряк свободен удар, Стоян Георгиев стреля с глава, но топката се удари в напречната греда. В 75-ата минута Димитър Воденичаров повтори упражнението и също с глава нацели гредата, но след пас на Велимир Иванович.

Единственото по-сериозно положение за гол на Бела бе в 40-ата минута, но откъсналият се сам срещу стража на "соколите "Адемович стреля слабо и Цанков спаси. Вратарят на варненци обаче получи неприятна контузия и бе заменен от Илия Николов през второто полувреме. В 65-ата минута на мача в състава на Спартак се появи Стойко Сакалиев, който раздвижи атаката на варненци.
"Соколите" вече имат четири точки от два мача след победата си над Локомотив (Мездра) с 2:0 у дома в първия кръг. В следващия си двубой варненци посрещат Сливен 2000.

БЕЛАСИЦА - СПАРТАК ВН 0:0