Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
България загуби ¼ финала от Русия. Аут е от олимпиадата!
Автор: Екип Varna24.bg 10:08 / 20.08.2008Коментари (0)577
© fivb.org
Най-добрият ни колективен спорт – волейбола, не успя да ни зарадва с медал от олимпийските игри в Пекин. Момчетата на Мартин Стоев загубиха ¼ финала срещу Русия с 1:3 (25:20; 16:25; 22:25; 21:25) гейма и по този начин отпаднаха от битката за отличия. Българските лъвове не успяха да разкрият 100% от своите възможности и така приключиха с участието си на олимпийските игри.

В началото на срещата българите успяха да наложат своето темпо, като след 13 изравнявания на резултата успешно затвориха първия гейм с 25:21.

Съвсем по друг начин стояха нещата във втората част, когато руснаците си върнаха самочувствието, заложиха на агресивна игра и буквално размазаха "трикольорите" с 16:25. В този гейм наставникът на българите Мартин Стоев не успя да сдържи нервите си при едно определено грешно отсъждане на рефера в наш ущърб и получи жълт картон, което означаваше точка повече за руснаците.

В третия гейм играта отново беше равна, руснаците се откъсваха в резултата, но все пак успявахме да ги настигнем. Късметът беше на тяхна страна и след бързо натрупани точки в края на частта, поведоха с 2:1 гейма.

В последната четвърта част отново шансът беше на страната на Русия и съперниците ни затвориха гейма с 21:25.

Така Русия се класира за ½ финал на олимпиадата, където ще срещне победителя от срещата САЩ - Сърбия. Волейболистите ни се прибират в България на 22 август (петък).

БЪЛГАРИЯ – РУСИЯ 1:3 (25:20, 16:25, 22:25, 21:25)

БЪЛГАРИЯ: Евгени Иванов 6, Христо Цветанов 3, Андрей Жеков 4, Матей Казийски 24, Владимир Николов 16, Пламен Константинов 7 – Теодор Салпаров – либеро (Тодор Алексиев, Боян Йорданов, Красимир Гайдарски, Иван Тасев)

Старши-треньор: Мартин Стоев

РУСИЯ: Александър Косарев 4, Сергей Гранкин 2, Сергей Тетюхин 13, Александър Волков 11, Максим Михайлов 17, Алексей Кулешов 9 – Алексей Вербов – либеро (Семьон Полтавский 4, Юрий Бережко 9)

Старши-треньор: Владимир Алекно (Беларус)

Източник: Мая Димитрова

Стефанос Циципас: Григор Димитров за президент на Европейския съюз
Пет българки ще стартират от основната схема на международен тенис турнир във Варна