Пламен: Може да съм оставил 1/2-финала и финала за Лондон
Автор: Екип Varna24.bg 10:16 / 20.08.2008Коментари (0)606
©
"Може пък мачовете от 1/2-финала и финала да съм ги оставил за Лондон". Този многозначителен коментар направи капитанът на волейболистите Пламен Константинов след загубата от Русия с 1:3 (20, -16, -22, -21). Пред кореспондента на Sportline.bg в китайската столица 35-годишният ни волейболист, който беше забъркан в най-срамния скандал с допинг в историята на този спорт у нас, призна, че много е искал да завърши кариерата си в представителния ни тим с медал от олимпиада.

"Не съм доволен от някои отсъждания на съдиите във втория гейм, каза още Константинов. - Неприятно е да правят такива грешки. Но ние сме малка страна. Хубавото беше, че отборът се бори за всяка топка. Вторият гейм беше ключов за изхода на мача. Направиха ни 4 точки поред - три грешки и жълт картон, който не разбрах защо беше вдигнат. Съдията ме повика и ме предупреди. Аз отидох при Мартин, обърнах се, а той показа картона. Реферите позволиха на руския отбор да обърне мача. Дали е бил най-добрият ни мач - не знам, но със сигурност беше добър мач. В третия гейм също ние сами върнахме руснаците в гейма. Догонихме ги при 3-4 точки пасив, а след това пак ги изпуснахме".

Пламен Константинов съобщи, че ще даде специална пресконференция в София, след като отборът се прибере от Пекин. На нея ще разясни абсолютно всичко около скандала с допинг, който разтърси отбора по време на Игрите и се оказа една от основните причини за срива на тима.

Източник: sportline.bg

Стефанос Циципас: Григор Димитров за президент на Европейския съюз