 © Varna24.bg |  | Треньорът на Черно море Никола Спасов ще реши на кои измежду петимата талантливи футболисти, излизащи от юношеска възраст, да бъдат предложени първи професионални договори след изпълкома на БФС. Както е известно, десния халф-бек Мартин Костадинов, халфовете Александър Попов и Александър Йовчев и нападателите Кристиян Пешков и Илиян Неделчев вече нямат право да играят за юношите, тъй като са родени през 1996 г.
На изпълкома се очаква да стане ясно колко юноши трябва да картотекира всеки отбор от "А" група за сезон 2015/2016. Ако например са четирима, това означава, че Спасов ще задържи двама от въпросните таланти, тъй като разполага също с Георги Китанов и Бекир Расим. Ако са по-малко, петимата перспективни играчи ще си търсят нови отбори.
При положение че парафират първи професионален контракт с друг клуб, "моряците" ще имат право на финансова компенсация според наредбата на БФС. Практиката на "Тича" е обаче да не търсят пари за ненужни в представителния тим таланти, а да им дават бележки, за да се развиват. |