С гол от съмнителна дузпа Черноморец победи Черно море
Автор: Екип Varna24.bg 20:59 / 31.08.2008Коментари (0)2233
© Йонита Киркова
Попадението бе дело на Марин Петров в 85-ата мин. на двубоя, от двата тима се оплакаха от съдийството на Станислав Тодоров

Черноморец спечели гостуването си на Черно море с 1:0. Вчера на Тича бургазлии взеха трите точки след гол на Марин Петров от съмнителна дузпа. В 85-ата мин. Милен Петков игра с тяло срещу Мескита и Станислав Тодоров отсъди 11-метров наказателен удар.

Варненци започна вихрено мача. С глава Алекс не успя да намери вратата още в 6-ата мин. Йордан Юруков пък пробва шута си от близо 20 метра, но и неговия мерник изневери. Мирослав Манолов малко след това нахлу в наказателното поле на акулите, а стражът на гостите Стоянов улови топката. В 41-вата мин. Георги Илиев направи блестяща задна ножица, но със сетни усилия Стоянов отново не допусна гол. Юруков и Георги Илиев пак със задна ножица не успяха да края на полувремето да се разпишат
През втората част гостите се разиграха и стигнаха до опасен удар на Стоимирович,
но Хмарук бе стабилен под рамката и спаси топката. В 71-вата мин. влезлият като резерва Георги Андонов нацели напречната греда от пряк свободен удар. Така се стигна до 85-ата мин. когато при безобидна ситуация в наказателното поле на Черно море Милен Петков и Мишел Мескита се сблъскаха и Станислав Тодоров отсъди дузпа, която Марин Петров превърна в гол. До края на двубоя варненци не успяха да възстановят равенството.

Черно море - Черноморец 0:1
0:1 Петров (85 дузпа)
Съдия: Станислав Тодоров, жълти картони: Александров, Манолов (Чм), Стоянов, Стойчев, Кръстев, Жувенал (Черноморец), стадион: Тича, зрители: 4000
Черно море: Хмарук, Александров, Дяков, Перис, Рикардо (68 Стоянов), Петков, Илиев, Юруков (82 Георгиев), Алекс, Манолов, Фернандес (68 Андонов)
Черноморец: Стоянов, Трайков, Ковачев (17 Стойчев), Кръстев, Дянков, Цонков, Траянов, Абреу, Стоимирович (75 Петров), Мескита, Жувенал (67 Джаейоба)

Източник: Ole-bg.com