Дамите на Локо отново биха белгийките и са във ІІ кръг в Европа
Автор: Екип Varna24.bg 20:49 / 07.09.2008Коментари (0)395
©
Хандбалистките на Локомотив-Металекс билд се класираха за втория кръг на турнира за купата на европейска хандбална федерация, след като победиха на два пъти Фемина Вайс. В първата среща варненки спечелиха с 34:23 (17:12), а във втората тази вечер биха с 28:23 (14:15). И двата мача се играха в зала "Конгресна" на Двореца на културата и спорта тъй като, белгийките продадоха домакинството си.
Във втория мач гостенките започнаха малко по-добре от първата среща и поведоха с два гола (3:1). Все пак варненки се активизираха и успяха да изравнят. В оставащото време до почивката двата тима играха гол за гол и се оттеглиха при 14:15 в полза на белгийките. През втората част "железничарките" се взеха в ръце и само след пет минути игра вече водеха в резултата (19:18). Постепенно момичетата на Здравко Петров увеличаваха аванса си. Три минути преди края на мача те вече водеха с пет гола - 25:20. До края на срещата "железничарките" успяха да задържат преднината си и така се класираха за втория кръг, където ще срещнат отбор от Швейцария или Италия.
Мнения:
Здравко Петров, треньор на Локомотив:
"През първото полувреме играхме много слабо. С такава игра нямаше как да спечелим. На почивката говорих с момичетата и им казах, че трябва да са максимално концентрирани, ако искат да спечелят. Радвам се, че ме разбраха и успяха да обърнат мача".
Ерик Бомел, наставник на Фемина Вайс:
"Напълно заслужено Локомотив спечели и продължава напред. Станаха два добри мача. Единствено съжалявам, че съдийството беше толкова слабо. Това нямаше да повлияе на резултата, но нивото на играта щеше да е по високо. Локомотив, ако играе максимално концентрирано в следващия кръг спокойно може да продължи напред.

Локомотив - Фемина Вайс 28:23 (14:15)
Локомотив: Рифад, Предьова, Агова 2, Гайдрага 2, Добранчева 4, Келешева 6, Алифанова 8 (Стоянова Андреева 2, Николаева 4, Костова, Кръстева, Митева, Дусанова)

Стефанос Циципас: Григор Димитров за президент на Европейския съюз