Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
Спартак губи 1:2 от Славия. Феновете скандират "Дадохте мача!"
Автор: Екип Varna24.bg 20:16 / 20.09.2008Коментари (0)1872
© impactpressgroup.org
Спартак (Варна) загуби с 1:2 от Славия у дома в мач от шестия кръг на "А" група, оставил в зрителите по трибуните съмнения около своята редовност. Варненци често грешаха в отбрана и доста пъти оставяха футболисти на "белите" да излизат очи в очи с вратаря. Точната статистика сочи, че гостите са били 18 пъти в засада, девет от които са на Тодор Колев, шест на Благой Георгиев и три на Мартин Керчев.
Гостите можеха да открият резултата на два пъти в началото на мача чрез Благой Георгиев и Тодор Колев. Усилията им обаче бяха увенчани с попадение на Колев в 31-ата минута. Шест по-късно варненци ликуваха, след като Стойко Сакалиев стреля, вратарят не се намеси по най-убедителния начин и топката кацна в мрежата му.
Второто полувреме започна с териториално предимство за Славия. Първо Колев имаше шанс за гол, но изстрелът му не попадна в рамките на вратата. В 53-ата минута домакините трябваше да извършат принудителна смяна, след като вратарят Илия Николов получи травма и отстъпи мястото си на дебютанта Николай Банков, който се справи блестящо и спаси поне три голови чисти положения. Юри Иванов пропусна от добра позиция в средата на полувремето, с което не можа да даде аванс на своя тим. Развръзката в мача дойде в заключителните секунди на срещата, когато централният бранител на "белите" Мартин Кавдански вкара топката във вратата за 2:1 в полза на Славия. Преди победното попадение за гостите, главния арбитър отмени две попадения за Славия заради засади. В последните минути част от феновете на Спартак скандираха "Дадохте мача!" и "К..ви сте!".
В следващия кръг Спартак гостува на Миньор в Перник, след което приема Пирин (Благоевград).

Спартак - Славия 1:2

СПАРТАК: Николов (53 Банков), Ст.Дончев, Юри Иванов, Моралес, Сакалиев, Петров, Георгиев, Маринов, Боев, Иванович, Малинди (85 Воденичаров)

СЛАВИЯ: Господинов, Кавдански, Дяков, Георгиевски, Попара, Георгиев (85 Диоп), Анев, Колев, Керчев, Вл. Иванов, Коприваров (73 Новкович)
Голмайстори: Сакалиев (37); Колев (31), Кавдански (90)
Жълт картон: Вл. Иванов
СЪДИЯ:
Ивайло Бозев
СТАДИОН: "Спартак"

Стефанос Циципас: Григор Димитров за президент на Европейския съюз
Пет българки ще стартират от основната схема на международен тенис турнир във Варна