Спортните новини: Днес (2) | Вчера (2)
Спартак (Вн) прекъсна черна серия от шест мача без победа
Автор: Екип Varna24.bg 18:50 / 04.10.2008Коментари (0)980
© ImpactPressGroup
Спартак (Варна) победи с 2:0 Пирин (Благоевград) в двубой от осмия кръг на "А" група. По този начин "соколите" прекъснаха черната си серия от шест мача без победа, като последният успех на тима бе постигнат в първия кръг срещу Локомотив (Мездра) отново с 2:0.

Двата тима не показаха футбол от висша класа, но домакините определено търсиха повече успеха. В 34-ата минута топката се спря в ръката на защитник на Пирин след центриране на играч на Спартак и главният съдия Мартин Богдев посочи бялата точка, което бе посрещнато с много остри реакции от играчите на гостите. Щатният изпълнител на дузпи Даниел Моралес отново застана зад топката. Вратарят спаси удара му, но бразилецът довкара коженото кълбо в мрежата за 1:0. В края на първата част се разиграха грозни сцени пред скамейката на Спартак. След грубо нарушение на играч на Пирин срещу Моралес двата отбора се спречкаха като се намесиха и хора от щабовете. След около минута и половина те бяха разтървани, а главният съдия Мартин Богдев изгони заради удар човек от щаба на "соколите" и вдигна червени картони на защитника на Спартак Стоян Георгиев и на капитана на гостите Димитър Коемджиев. От щаба на варненци обаче се оплакаха, че Георгиев въобще не е участвал в меллето, а благоевградчани бяха категорични, че реферът не е трябвало да гони Коемджиев. Поради тази причина Богдев бе сериозно обиждан от целия щаб и футболистите на Пирин на полувремето.

През втората част домакините стигнаха и до втори гол. В 51-ата минута Даниел Моралес центрира от фаул и Стойко Сакалиев с красиво волле оформи крайния резултат. Варненци изпуснаха още 2-3 изгодни положения, а в края на срещата пиринци удариха греда.

Спартак (Вн) - Пирин 2:0

СПАРТАК: Николов, Иванов, Георгиев, Д. Дончев (50 Санг), Петров, Боев, Моралес, Ст. Дончев (9 Байрактаров), Иванович , Малинди (44 Маринов), Сакалиев
ПИРИН: Чавдаров, Попев, Будуров (55 Мартинес), Ризов, Коемджиев, Наков, Витанов (77 Коцев), Пеев (44 Г. Георгиев), Костадинов, Хазуров, Пиетробон
Голмайстори 1:0 - Моралес (35), Сакалиев (51)
Жълти картони: Николов, Байрактаров, Маринов, Сакалиев, Иванович; Пеев, Хазуров, Мартинес, Попев, Костадинов, Хазуров
Червени картони: Ст. Георгиев (Спартак); Коемджиев (Пирин)
Съдия: Мартин Богдев
Стадион: "Спартак"