Спортните новини: Днес (2) | Вчера (2)
МФК Варна повежда 2:0 на младежите на Тайланд, но губи
Автор: Екип Varna24.bg 19:34 / 11.10.2008Коментари (0)423
©
Отборът по футзал на МФК Варна падна с 3:2 от младежкия национален отбор на Тайланд до 21 години. С този мач приключи поредицата от двубои на най-добрия варненски тим по футзал в азиатската страна. Стартовата петица на МФК Варна включваше Исмет Хаджиев (вратар), Благовест Марев (защитник), Бойчо Марев (защитник), Борис Трендафилов (крило) и Ивайло Борисов (крило). В игра влязоха също и Виктор Викторов (защитник), Георги Георгиев (защитник). Треньорът Венко Иванов и в този мач беше на мястото на Владимир Гочев, който е с лека травма след срещата с шампиона на Тайланд - TOT Futsal Club.

Двубоят с младежкия национален отбор започна добре за варненци. Те поведоха с ранен гол на Ивайло Борисов. Още в първото полувреме футболистите на МФК Варна можеха да увеличат преднината си с още три гола, но изтърваха три положения пред вратата на тайландците. Този резултат се запази до почивката, а втората част отново беше с добро начало за варненци. Отборът ни поведе с 2:0 с гол на Георги Георгиев след добра комбинация с Венко Иванов. Наставникът даде всичко от себе си в мача. Същото направи и вратарят Исмет Хаджиев, който пази вратата и в трите срещи. От 29-ата минута обаче националите на Тайланд заиграха с пети човек и така се стигна до обрат. Малшанс попречи на МФК Варна да поведат отново. Не им стигнаха физическите сили, умората се беше натрупала и от часовата разлика, и от играните три мача в три последователни дни. А и тайландските съдии направиха всичко възможно младежите им да излязат победители.

Днес тимът се мести от Банкок в Патая. Там варненци ще бъдат настанени в хотел Thai Garden Resort.

Стефанос Циципас: Григор Димитров за президент на Европейския съюз
Пет българки ще стартират от основната схема на международен тенис турнир във Варна