Спортните новини: Днес (2) | Вчера (2)
Баскетболистите удариха ЦСКА с 11 точки разлика - 83:72
Автор: Екип Varna24.bg 19:37 / 11.10.2008Коментари (0)608
©
Варненският Евроинс-Черно море започна с успех кампанията си в първото издание на Националната баскетболна лига на България. "Моряците" победиха на старта ЦСКА с 83:72 като домакини в зала "Христо Борисов" в морската столица. Победата за момчетата на Даниел Димитров обаче не дойде лесно, тъй като младият тим на "червените" се бори до край в мача и доста затрудни домакините, които стигнаха до успеха едва в последните 4 минути.

Най-резултатен за Евроинс-Черно море беше Желко Бойович с 23 точки, а Кори Макинтош се отличи със 17. Данчо Бозов направи фантастичен мач, реализирайки 28 точки за ЦСКА, а Крум Дойчинов се отличи с 16 при поражението на "червените".

Двата отбора изиграха оспорвана първа част. След равностойна игра до 10-ата точка домакините успяха да натрупат преднина от 20:13. Последваха няколко неточни стрелби на играчите на Черно море, което позволи в края на първата част авансът им да е само 3 точки.

Домакините започнаха отлично втората част и набързо поведоха с 9 точки - 35:26. След това обаче играчите на Даниел Димитров направиха много грешки в атака, което позволи на ЦСКА да изравни на 37:37, а до края на частта гостите дори поведоха с 3 точки аванс за 45:42.

След почивката варненци започнаха перфектно и от 3 точки пасив дръпнаха с 8 точки при 56:48. Както и в предишната част обаче "моряците" се отпуснаха, започнаха да правят груби грешки, което позволи на играчите на ЦСКА да намалят само на 1 точка.

Четвъртата част започна много оспорвано, като нито един от двата отбора не успя да вземе по-сериозен аванс. Четири минути и половина преди края на мача гостите изравниха резултата при 69:69. С отлични прояви на последното ново попълнение на тима Юлиан Радионов, който реализира две последователни тройки минута и 40 секунди преди края на мача, домакините дръпнаха с 6 точки. В крайна сметка Черно море спечели двубоя с 83:72.

Черно море - ЦСКА 83:72 (27:24, 15:21, 21:17, 20:10)

Черно море: Божович 23, Сантош 2, Макинтош 17 Янев 11, Ценов 8 (Ърл 9, Радионов 11, Алексиев, Колев 2, Пенев)
ЦСКА: Бохоридис 10, Шакота 4, Стоянов 10, Дойчинов 16, Бозов 28 (Цветков 4, Иванов)
Съдии: Искрен Манолов, Николай Петров, Пламен Илчев
Зала "Христо Борисов"

Източник: Sportal.bg

Стефанос Циципас: Григор Димитров за президент на Европейския съюз
Пет българки ще стартират от основната схема на международен тенис турнир във Варна