Спортните новини: Днес (2) | Вчера (2)
Хандбалистките на Локо дадоха три "жертви"
Автор: Екип Varna24.bg 17:38 / 12.10.2008Коментари (0)400
©
Три "жертви" даде женският Локомотив Металекс Билд при успеха с 37:32 (21:14) над Бъки в дербито на хандбалното първенство, което се игра в зала Конгресна на двореца в събота. Най-тежко е положението на Камелия Добранчева. Разпределителят е със
съмнение за скъсани връзки на коляното и най-вероятно няма да вземе участие в двата мача от третия кръг на ЕХФ на 1 и 8 ноември. През второто полувреме принудително напуснаха също Стоянка Келешева и Ирина Русанова заради контузии в ръцете.
Иначе шампионките бързо убиха интригата, след като се откъснаха с 16:7 в 18-ата минута. След това обаче се отпуснаха и позволиха на неопитния съперник да намали. Най-резултатна от победителките е Стоянка Келешева с 8 гола, а от габровки Нели Добрева завърши с 12.
Наставникът на Локо Здравко Петров остана разочарован от игровото поведение на няколко хандбалистки, които влязоха по-късно в игра. „Имах сериозен разговор с тях след мача и им казах, че ако това се повтори, няма повече да попадат в състава“, коментира Петров. Последният изрази задоволство от динамиката в играта им през първото полувреме.

Съставът на Локо: Рифад, Алифанова-6, Агова-6, Добранчева-4, Русанова-3, Келешева-8, Николаева-3 (Стоянова, Купенова, Костова-2, Андреева-1, Гайдрага-4, Митева)

Източник: Ole-bg.com

Стефанос Циципас: Григор Димитров за президент на Европейския съюз
Пет българки ще стартират от основната схема на международен тенис турнир във Варна