Спортните новини: Днес (2) | Вчера (2)
Два гола на Йордан Юруков носят успех на Черно море
Автор: Екип Varna24.bg 19:34 / 19.10.2008Коментари (0)1512
© impactpressgroup.org
Черно море победи с 2:0 Локомотив (Мездра) в двубой от деветия кръг на "А" група, игран на стадион "Тича". И двете попадения бяха дело на Йордан Юруков, който бе точен по веднъж във всяко едно от полувремената. Варненци имаха превъзходство през целия двубой и създадоха изключително много положения. Вратарят на гостите Радо Станев, който е юноша на другия варненски тим Спартак, обаче спаси своите от разгром с много добри отигравания.
Варненци се настаниха пред противниковата врата от първата минута, а в осмата получиха право да изпълнят дузпа. Костадин Марков игра с ръка в наказателното поле и Стефан Спасов посочи бялата точка. Капитанът на "моряците" Сашо Александров-Кривия обаче не можа да уцели вратата от 11-те метра. Това не спря активната игра на футболистите на Черно море, които създадоха куп положения, пропуснати от Йордан Юруков, Кривия, Адриан Фернандес, Мишо Лазаров и Николай Домакинов. Така се стигна до 42-ата минута, в която Данчо Юруков вкара с удар от фаул за 1:0. Единственият удар към варненската врата бе дело на Илия Илиев в средата на полувремето.

В 56-ата минута гостите от Мездра останаха с човек по-малко на терена, заради глупава постъпка на Страти Илиев, който удари без топка в неигрова ситуация Юруков и получи директен червен картон. Седем минути по-късно Юруков отбеляза второто си попадение с хубаво воле от 11-12 метра. До края "моряците" можеха да вкарат още на няколко пъти, но или не бяха точни, или Радо Станев спасяваше.
След този успех Черно море е на седмо място в класирането с 13 точки, а в следващия кръг гостува на Беласица.

Черно море - Локомотив (Мз)    2:0
Черно море: Илчев, Домакинов, Лазаров (73 Д. Георгиев), Фернандес, М. Петков, Андре, Юруков (87 Д. Димов), Александров-Кривия (84 Стоянов), Г. Илиев, Периш, Дяков
Локомотив: Станев, К. Марков, Макенджиев, Христозов, Панов, Ил. Илиев (76 Лоренсо), Стр. Илиев, Петаков, Симонович (46 Ангелов), Мигел, Да Силва
Голмайстори: Юруков (42, 63)
Жълти картони: Домакинов, Петков; Марков, Панов
Червен картон: Страти Илиев (56)
Съдия: Стефан Спасов