Сензация! Арда изхвърли Черно море-БАСК в "Б" група

12:56 / 27.10.2008
589
Арда (Кърджали) хвърли бомбата в квалификационните турнири на Националната волейболна лига (НВЛ). В последния мач от група "А" в Кърджали домакините сразиха с 3:2 (22, -21, 28, -18, 13) варненския представител Черно море-БАСК. Подкрепяна от зам.-министърa инж. Димчо Михалевски и над 1000 зрители, Арда се класира за елитната шестица. По-рано през деня армейците опраскаха 3:0 (17, 16, 15) Калиакра за 44 минути в мач без никакво значение.
Квалификационният турнир в Монтана се разви без изненади. В последния ден от надпреварата вицешампионът Марек Юнион Ивкони разгроми 3:0 (12, 12, 18) дебютанта Авия Миньор. Победата е трета поредна за дупничани, които заемат първо място в група "Б". В решаващия мач за второто място Пирин Балканстрой надигра 3:1 (20, -23, 21, 12) домакина Монтана. Решаващ за крайния изход от двубоя бе третият гейм, спечелен от Пирин 25:21.
Съставите на Левски Сиконко и Лукойл Нефтохимик си осигуриха участие в топ 6, след като заеха първо и второ място в група "В" в Казанлък. В последния кръг Левски спечели 3:1 (17, 15, -23, 12) срещу домакините, а бургазлии прегазиха 3:0 (20, 26, 16) Габрово. Габровци обаче играха без разпределителя си Веселин Димчев. Световният шампион за юноши получи наказание за една среща и глоба 150 лв. заради натрупани жълти картони след оспорване на съдийски решения.
В Суперлигата ще играят шампионът ЦСКА, Арда, Марек, Пирин, Левски и Лукойл. Във Висшата лига пък отпадат Черно море, Славия, Калиакра, Миньор, Монтана, Казанлък, Габрово и Дунав. Жребият ще се тегли днес във Варна.

Източник: 7 дни спорт