Спортните новини: Днес (2) | Вчера (2)
Черно море на финал в държавното по футбол за ветерани
Автор: Екип Varna24.bg 19:32 / 30.10.2008Коментари (0)844
© Ole-bg.com
Черно море се класира за финал на държавното първенство по футбол за ветерани. Варненци победиха като гости с 3:1 Академик (Свищов) в първия двубой преди седмица, а днес направиха 2:2 на стадион "Корабостроител" под Аспаруховия мост. Попаденията за домакините вкараха Валери Вълков и Стефан Филев. В първия мач точни за варненци бяха Илиан Илиев, Валентин Станчев и Явор Георгиев.
На финала "моряците" ще играят срещу Ботев (Пловдив). "Канарчетата" разбиха Левски с 5:1.  "Сините" успяха да поведат в резултата първи с гол на Румен Павлов от фаул в 30-ата минута. Само шест минути по-късно Васко Кръстев с красиво воле изравни резултата. Една минута преди края на първото полувреме с гол на Марин Бакалов пловдивчани поведоха в резултата. През второто полувреме в игра за домакините се появи Филип Теофолу, който в 58-ата и 68-ата минути отбеляза два гола. Крайният резултат бе оформен от Ясен Петров в 79-ата минута на двубоя.