Спортните новини: Днес (2) | Вчера (2)
Дубълът на Черно море разпиля ЦСКА с 4:0
Автор: Екип Varna24.bg 16:03 / 10.11.2008Коментари (0)683
© Ole-bg.com
Черно море спечели убедително двубоя си от 12-ия кръг на първенството на дублиращите отбори срещу ЦСКА с 4:0. И в двата тима играха доста от футболистите, които се изявяват и за първите състави на клубовете си, но варненци показаха много по-голям хъс за успеха.

Възпитаниците на треньора Георги Попов можеха да открият резултата в 23-ата минута, но Георги Андонов пропусна след хубаво центриране на Даниел Георгиев. Нападателят се реваншира три минути по-късно, когато вкара с глава след центриране на младежкия национал Тодор Колев от корнер. Гостите останаха с човек по-малко през първото полувреме. Димитър Петков направи два много груби фаула срещу Тодор Колев и Даниел Димов, заради което съдията му показа два жълти картона и го прати преждевременно под душовете.

След почивката варненци отново бяха по-активният отбор. В 59-ата минута Владислав Ганчев нацели горната греда, след което отскочилата топка падна на главата на Даниел Димов, който я вкара в горния ляв ъгъл на Иван Караджов. Само минута по-късно най-добрият в двубоя Тодор Колев завърши самостоятелен пробив с гол за 3:0. Десет минути преди края на срещата резервата Румен Александров сложи точка на спора, правейки 4:0 с удар от 12-13 метра.

"Отборът се представи много добре. Момчетата проявиха голямо желание за победа и не подцениха съперника. Футболистите, които идват от първия отбор, играят с голямо желание. В последните мачове променихме схемата, тъй като преди вкарвахме трудно голове. Вижда се, че промяната дава резултат", коментира след края на двубоя треньора на Черно море ІІ Георги Попов.

Черно море - ЦСКА 4:0
Черно море: Хмарук, Филипов, Тодоров, Г. Атанасов, Ганчев, Димов, П. Костадинов, Вл. Костадинов, Д. Георгиев, Т. Колев, Андонов (Р. Александров, Т. Атанасов, К. Недев, Андреев, Д. Венков)
ЦСКА: Караджов, Лечев, Ландзаат, Настич, Събев, Сандански, Петков, Зехирев, Зе Руи, Ив. Димитров, Кемал (Колев, Ахмед, Иванов, Д. Димитров)
Голмайстори: Андонов (27), Димов (59), Т. Колев (60), Александров (80)
Червен картон: Димитър Петков (36)