Автор: Екип Varna24.bg 17:44 / 11.11.2008Коментари (0)1768

Моряците отстъпиха след изпълнение на дузпи от пловдивския Ботев

Ботев (Пловдив) - Черно море 1:1 (4:3 след дузпи)

1:0 Бакалов (10), 1:1 Илиев (42)

Съдия: Станислав Тодоров, жълт картон: Валентин Станчев (Чм), стадион: Ивайло, Велико Търново, зрители: 100

Ботев: Халил, Г. Андонов, К. Андонов, Бакалов, Кочев, Петров, Солаков (47 Теофолу), Кръстев, Чакъров (49 Ангелов), Ив. Добревски, Раков

Черно море: Георги Костов, Димитър Йорданов, Пламен Панайотов, Ибрям Даил (41 Емил Бояджиев), Димитър Митов, Венци Маринов, Деян Божилов, Сергей Димитров (80 Светлозар Филев), Явор Георгиев (60 Юлиян Спасов), Илиан Илиев, Валентин Станчев

Черно море стана вицешампион на България в първенството на ветераните. Моряците стигнаха до финалния двубой, където в редовните 90 минути направиха 1:1 с Ботев. При последвалите дузпи пловдивчани бяха по-точни и се окичиха със златните медали на стадион Ивайло във Велико Търново.

Черноморци бяха по-активният тим на терена през редовното време. първите опасности в мача обаче бяха пред тяхната врата. Варненският страж Георги Костов изби с невероятен рефлекс удар с глава на Ясен Петров след контраатака. Вторият път обаче символичните домекини на срещата откриха резултата. Попадението бе дело на Марин Бакалов. Рожбата на черноморската школа Илиан Илиев опита да върне гола, но последвалият му удар бе отразен от Халил.

През второто полувреме зелено-белите стигнаха до шут на Вальо Станчев. Топката му бе подадена от Явор Георгиев, но бившият голмайстор на Спартак, Черно море, ЦСКА, Заксен и Шенхуа не успя да се справи с Халил, който изби топката. Коженото кълбо се върна в Станчев и той намери Илиан Илиев - 1:1. Канарчетата удариха греда след шут на Ясен Петров. Сергей Димитров пък отвърна на удара, но Халил отново бе непоколебим.

Изиграването на редовните минути доведе до дузпи. Според регламента в тези мачове продължения няма. При тизпълнението на 11-метровите удари Димитър Митов и Валентин Станчев не успяха да вкарат за черноморци и пловдивчани спечелиха надпреварата с общ резултат 4:3.

Източник: Александър Дечев, Позвънете&Новини