Спортните новини: Днес (2) | Вчера (2)
Баскетболистите победиха с 96:76 Сливен, Сашко Янев с 32 точки
Автор: Екип Varna24.bg 21:01 / 15.11.2008Коментари (0)413
© Импакт Прес Груп
Отборът на Евроинс-Черно море записа категоричен успех с 96:76 срещу Сливен в двубой от шестия кръг на Националната баскетболна лига. По този начин "моряците" излизат на трето място във временното класиране с актив от 4 победи и 2 поражения, докато гостите от Сливен остават без успех в шампионата. Двубоят във варненската зала "Христо Борисов" започна сравнително равностойно, като гостите дори стигнаха до преднина от 11 точки в средата на втората част, но през второто полувреме Черно море тотално пое инициативата и стигна до крайния успех с 96:76.

Младото крило на домакините Александър Янев бе с най-голяма заслуга за победата на своя тим с 32 точки и 3 борби, Кори Макинтош наниза 17 точки и направи 7 асистенции, а Атила Сантош добави 13 точки и 5 борби.Тодор Тенев се отличи за Сливен със 17 точки и 11 борби, докато Милен Димитров завърши с 16 точки и 6 борби.

Двата отбора изиграха много оспорвана първа част. След първоначално предимство на домакините, които поведоха с 5 точки при 10:5, играчите на Сливен не само стопиха пасива си, но и поведоха в резултата. В края на частта те имаха аванс от три точки.

През втората четвърт играчи на Черно море показаха учудващо слаба игра и стрелба, в резултат на което Сливен поведе  с 11 точки при 38:49. В последните 2 минути на четвъртината
домакините с добра в защита и в нападение успяха да стопят пасива си и дори се оттеглиха с точка аванс на почивката.

През третата четвърт домакините бяха по-активният отбор и показаха класата си. Играчи на Черно море постепенно увеличаваха аванса си, като той достигна дори 13 точки при 69:56. Преди последната четвърт авансът на варненци бе 9 точки при 71:69.

През последната част домакините тотално наидграха Сливен и заслужено спечелиха срещата. В последните 2 минути на мача наставникът на домакините Даниел Димитров пусна в игра юношите на отбора.

Източник: Sportal.bg

Стефанос Циципас: Григор Димитров за президент на Европейския съюз
Пет българки ще стартират от основната схема на международен тенис турнир във Варна