Спортните новини: Днес (2) | Вчера (2)
Черно море-БАСК загуби с 3:0 от ЦСКА в София
Автор: Екип Varna24.bg 21:03 / 15.11.2008Коментари (0)495
© Ole-bg.com
Волейболистите на Черно море-БАСК записаха втора загуба в мач от шампионата на България. Възпитаниците на Юли Тупанков бяха надиграни от ЦСКА с 3:0 (25:18, 25:21, 25:23) пред около 600 зрители в София. За варненци на инжекции играха Владислав Александров, Ивайло Илиев и Вангел Велинов. Както е известно, първите двама чувстват болки в колената.През първата част момчетата на Александър Попов започнаха много добре и набързо поведоха. Въпреки добрата игра на “червените” гостите се активизираха и започнаха да намаляват преднината на ЦСКА. Домакините обаче се окопитиха и заиграха на пълни обороти, с което спечелиха и първия гейм с 25:18.Втората част Черно море започна по-концентрирано и поведе в резултата. Това обаче бе за изключително кратко време, след като добрата игра в атака на Филип Майо помогна на отбора му да се върне в гейма. До края на частта двата тима играха точка за точка, но с по-здрави нерви бяха играчите на ЦСКА, които победиха с 25:21.В третият, гейм волейболистите на Юли Тупанков отново стартираха по-добре, но непридизвикани грешки позволиха на столичани да спечелят и този гейм с 25:23.“Нищо не се получи в играта ни. Започнахме сковано срещата и така завършихме. Посрещането ни се пречупи още от самото начало и това ни попречи да се противопоставим поне малко на ЦСКА. Направих експеримент да играем с млад играч на поста либеро. Пуснах Калоян Кънев, но нещата с него не се получиха. Все пак това не трябва да ни е оправдание за слабата игра. По старите играчи не се представиха на нивото, което очаквах”, каза за “Позвънете Новини” наставникът на Черно море Юли Тупанков.Според него, Левски и ЦСКА са най-силните отбори в момента. “Тежките гостувания в София минаха. Записахме две загуби от най-добрите отбори. Сигурен съм, че който дойде в София няма да може да победи. За нас първенството започва от този момент”, завърши Юли Тупанков.Следващият мач на Черно море е с Пирин (Разлог) във Варна.

Стефанос Циципас: Григор Димитров за президент на Европейския съюз
Пет българки ще стартират от основната схема на международен тенис турнир във Варна