Чакмаков играч на мача Силкеборг - Локо

18:14 / 17.11.2008
805

Звездата на Локомотив Металекс Билд Веселин Чакмаков е избран за играч на мача във втората среща от III кръг на ЕХФ с Бярингбро Силкеборг в Дания. Домакините взеха втора победа, този път с 32:22 (17:8), и се класираха за 1/8-финала. Чакмаков е награден с картина и е най-резултатен от нашите с 6 гола. В залата в Силкеборг с капацитет 2000 места е имало 1250 зрители.

„По-слабо играхме през първото полувреме. След почивката допуснахме съперникът да направи успешни контри и най-голямата му преднина достигна 13 гола. После заиграхме по-правилно, свалихме разликата на 9 гола и до края се игра гол за гол“, заяви спортно-техническият директор Кирчо Василев. Наставникът Христо Йорданов отново е използвал всичките 14 хандбалисти, като Чавдар Чернев е изтървал една дузпа. Йорданов е почерпил отбора за първата си рожба. Неговата съпруга му роди момченце във Варна.

Днес Локо се прибира в София с полет от Франкфурт на две групи. Първата каца следобед, а втората - късно вечерта.