Евроинс-Черно море излъга Брашов след продължение

21:11 / 19.11.2008
546
Баскетболистите на Евроинс-Черно море вече имат две победи и една загуба в Балканската лига. Възпитаниците на Даниел Димитров победиха в третия си мач коравия тим на Куадрипол (Брашов) със 104:96 (21:24, 27:23, 21:19, 18:21, 17:9) пред около 1500 зрители във варнеската зала "Конгресна" на Двореца на културата и спорта.
Срещата започна отлично за Черно море. След няколко отлични атаки на Кори Макинтош и Майкъл Ърл "моряците" поведоха с 9:4. Гостите все пак успяха да удържат вихреното начало на варненци и дори успяха да изравнят в средата на частта. До края на първите десет минути отборите играха кош за кош, като по-концентрирани се оказаха гостите, които поведоха с три точки - 24:21. През втората четвъртина румънците стартираха по-добре и успяха да увеличат аванса си на 5 точки (32:27). Това накара младият наставник на Черно море да вземе прекъсване и да смени схемата на игра. Дадените указания от Даниел Димитров веднага дадоха резултат и пет минути преди почивката "моряците" поведоха с една точка - 35:34. До паузата отборите се надлъгваха, но никой от тях не можа да вземе солидна преднина - 48:47.
В третите десет минути варненци правеха всичко възможно, за да решат мача, но това така и не ставаше след добрата игра в защита на гостите. Все пак Черно море се оттегли с три точки преднина преди последната четвъртина. В нея "моряците" водеха със седем точки 3 минути преди сирената, но няколко грешки в атака позволиха на Куадрипол да изравни за 87:87 и с това да стигне до продължение. В добавените пет минути Даниел Димитров даде много правилни указания, които бяха спазение от играчите му. Варненци играха много агресивно в атака и максимално концентрирано в защита. Това им помогна, за да спечелят със 104:96.
Най-много точки за Черно море реализира американецът Кори Макинтош - 30. Желко Бойович пък добави 27.

Евроинс-Черно море - Куадрипол (Брашов)    104:96 (21:24, 27:23, 21:19, 18:21, 17:9)
Евроинс-Черно море: Алексиев 2, Атила дос Сантош 21, Макинтош 30, Янев 7, Ърл 1 (Радионов 8, Пенев, Ценов, Колев 8, Бойович 27)
Куадрипол (Брашов): Драгусин 16, Хаджибулич 31, Броудъс 8, Мияйлович 13, Хертман 19 (Доусън 3, Мандич 4, Вейович 2)