Спортните новини: Днес (2) | Вчера (2)
"Баските" губят с 3:1 от Пирин във Варна
Автор: Екип Varna24.bg 20:34 / 21.11.2008Коментари (0)475
© Ole-bg.com
Волейболистите на Черно море-Баск претърпяха загуба и в третия кръг в мач от Националната лига. Възпитаниците на Юли Тупанков бяха надиграни с 1:3 от гостуващия Пирин-Балканстрой пред около 500 зрители в зала "Христо Борисов" в морската столица.
Срещата започна добре за Черно море и след второто техническо прекъсване варненци водеха с 3 точки - 16:13. Последва спад в играта на "баските" и те позволиха да бъдат обърнати за крайното 25:20 в първия гейм. Гостите стартираха по-добре във втората част и успяха да поведат с две точки (8:6). Въпреки опитите на Черно море да обърне гейма, гостите играха много добре в защита и успяха да увеличат преднината си на седем точки за 25:18. В третият гейм момчетата на Тупанков започнаха изключително мотивирано и набързо поведоха с 4 точки – 8:4. До края на гейма Владислав Александров игра много силно и бе в основата за победата в тази част с 25:19. В този гейм един от най-добрите играчи на Черно море - Борис Янков, изкълчи глезена си и бе заменен принудително. В четвъртата част варненци започнаха отново по-добре и поведоха със 7:5. Тогава гостите обаче се окопитиха и успяха да обърнат резултата до 10:13. До края на гейма "баските" направиха много грешки, които се оказаха фатални. От това се възползва Пирин и успя да спечели с 25:22. Най-резултатен за Черно море" бе Владислав Александров с 20 точки.
"Вече не знам какво да правя. Не мога да бъда доволен от играта на волейболистите ми. Не са лишени от нищо, а не показват какво могат. Вече ме е яд, че останах да спонсорирам отбора. До сега не съм прилагал никакви санкиции, но май е крайно време да го направя", каза за "Позвънете Новини" президентът на Черно море Красимир Илиев.

Черно море-БАСК - Пирин-Балканстрой    1:3    (20:25, 18:25, 25:19, 22:25)
Черно море: Йосифов 10, Пенчев 4, Илиев 1, Янков 3, Михайлов 3, Александров 20, Христов-либеро (милушев 2, Тодоров 4, Великов 5, Велинов 7, Димитров)
Пирин: Филипов 5 Петров 15, Катранджиев 14, Солтадо 1, Гаджаков 16, Гранчаров 6, Литрев-либеро (Красневски 5, Канев, Пенчев)
Съдии: Станков, Митрев