Спортните новини: Днес (2) | Вчера (2)
Спартак губи минимално от Литекс, зимува 15-ти
Автор: Екип Varna24.bg 18:13 / 30.11.2008Коментари (0)1638
©
Спартак (Варна) загуби минимално с 1:2 при гостуването си на Литекс в среща от последния 15-и кръг на есенния полусезон. "Соколите"играха много по-добре, в сравнение с досегашните си срещи. Те стояха добре на терена, а през първата част можеха дори да поведат, но пропиляха трите създадени голови ситуации.
Домакините започнаха по-мотивирано срещата и в първите десет минути изпуснаха чисти положения чрез Дубала и Бибишков. Първото положение за гостите от Варна дойде в 12-ата минута, когато Даниел Моралес стреля от фаул, но встрани от вратата. Последваха силни минути на капитана на ловчанлии Ивелин Попов, но стражът на гостите Цанков отрази неговите удари. В 33-ата минута варненци изпуснаха най-чистата си възможност за гол, след като Юри Иванов центрира отдясно, Аврионов отправи плътен удар с глава от 7-8 метра, но Голубович се намеси сигурно и улови. Малко след това Иванович отправи анемичен удар в аут, а Аврионов не бе намерен добре от свой съотборник, въпреки че бе сам в наказателното поле.
Второто полувреме започна с тотален натиск на ловчанлии, като още в 46-ата минута Момчил Цветанов стреля от фаул, но Цанков отрази удара. В 59-ата минута влезлият като резерва Емил Ангелов и Бибишков направиха чудесно двойно подаване и Ангелов от близко разстояние не сбърка за 1:0. "Оранжевите" продължиха да държат инициативата, но трудно създаваха голови положения. Все пак в 72-ата минута Ивелин Попов с меко подаване изведе Бибишков, но ударът му бе отразен. Все пак Бибишков се реваншира за многото си пропуски с гол в 84-ата минута. Тогава Ивелин Попов нахлу отдясно и му поднесе топката на тепсия на 2-3 метра пред вратата за 2:0. Едва след това Спартак се поотвориха и направиха няколко добри атаки. В 90-ата минута те стигнаха до почетно попадение, след като Станислав Петров отправи чудесен изстрел от 20-ина метра и не остави шансове за Голубович.
Варненци остават на незавидното 15-о място в класирането с едва 11 спечелени до този момент точки.

Литекс - Спартак (Вн)    2:1
Литекс: Голубович, Барт, Венков, Занев (87 Николов), Манолев, Берберович, Сандриньо, Ив. Попов, Бибишков, Цветанов (76 Дуду), Дубала (46 Ангелов)
Спартак: Цанков, Ст. Георгиев, Моралес, В. Маринов, Юри Иванов, Малинди, Боев (77 Байрактаров), М. Димов, А. Костадинов (89 Ст. Петров), Иванович, Аврионов
Голмайстори: Е. Ангелов (59), Бибишков (84); Ст. Петров (90)
Жълти картони: Занев, Манолев, Ив. Попов; Димов
Съдия: Асен Николов
Стадион "Ловеч" - 200 зрители

Стефанос Циципас: Григор Димитров за президент на Европейския съюз
Пет българки ще стартират от основната схема на международен тенис турнир във Варна