Спортните новини: Днес (1) | Вчера (2)
В студентската купа “8 декември” - ВСУ е комплексен победител
Автор: Екип Varna24.bg 17:36 / 02.12.2008Коментари (0)547
©
Варненският свободен университет "Черноризец Храбър" е комплексният победител в поредното издание на студентската купа "8 декември". В петте спортни дисциплини на надпреварата, организирана от община Варна съвместно с Обединените студентски съвети "Варненски университети", отборите на Свободния събраха общо 736 т., с които оглавиха комплексното класиране. На второ място със 724 т. се нареди Икономическият университет, а почетното трето място зае Техническият със 716 т. Другите два вуза - Медицинският университет и ВВМУ "Н. Й. Вапцаров", заеха съответно четвърто и пето място с 684 т. и 565 т.

Тържественото награждаване и закриване на студентската спортна надпревара, в която участваха общо 358 студенти, се превърна в грандиозен купон. В най-спортната дискотека на Варна 4as Pik диджей Теди Джорджо избухна в свой стил и се постара аудиторията да се чувства на върха. Специално за церемонията пристигна зам.-кметът на Варна Коста Базитов, който лично връчи купите и медалите на призьорите, осигурени от общината. Специалната комплексна купа пък бе дар от 4as Pik. Трофеят бе връчен от главния мениджър на клуба Д
©
идо Цветанов. Той получи от г-н Коста Базитов плакет на община Варна в знак на признателност за любезното домакинство и съпричастността към спортния дух на студентите.

За високия емоционален градус на гостите се погрижиха балет „Ефект" и група „Bubble gums", а с няколко песни се представиха кандидатите за „Евровизия" Теди и Тени.