"Баските" със седма загуба от осем мача

20:02 / 11.01.2009
361
Черно море-БАСК претърпя седма загуба от осем мача в Националната волейболна лига. Този път варненци паднаха c 3:1 (25:16, 30:28, 25:19, 25:20) от Левски-Сиконко в зала "Христо Борисов" в морската столица пред около 200 зрители.
Срещата започна отлично за гостите и те набързо натрупаха преднина от четири точки - 8:4. Волейболистите на Найден Найденов продължиха да мачкат съперника и спечелиха с 25:16. Втората част беше най-oспорвана. Домакините се съвзеха и успяха да поведат с три точки (15:12). Въпреки това, "сините" наваксаха и изравниха за 23:23. Тогава започна и най-голямото надлъгване в този гейм. Двата тима играха точка за точка, но по-контцентрирани се оказаха "баските", които спечелиха с 30:28.
В третата част възпитаниците на Юли Тупанков отново бяха по-добрият отбор и успяха да поведат с пет точки на първата техническа пауза - 8:3. Силната игра на "баските" обаче не продължи, както очакваха зрителите и Левски дръпна с една точка на второто техническо прекъсване - 16:15. До края на гейма волейболистите на Найден Найденов показаха отлична игра и спечелиха с 25:19. В четвъртата част варненци отново стартираха отлично и поведоха с 8:5. Виктор Йосифов и Борис Янков надиграваха по всички показатели блокадата на "сините". Въпреки добрите изпълнения на двамата Левски отново успя да обърне - 18:15. "Баските" опитаха да стигнат до тайбрек, но опитът на гостите си каза думата и те спечелиха с 25:20, което им бе достатъчно да вземат и поредната си победа в шампионата на България.
В друг мач от първенството Лукойл-Нефтохимик победи шампионата ЦСКА с 3:2 (25:21, 25:17, 14:25, 27:29, 15:13). По този начин бургаският отбор излезе начело във временното класиране с 20 точки, с една повече от "червените". Варненският тим е седми от осем тима. В следващия кръг Лукойл гостува на Арда в Кърджали, докато ЦСКА е гост на Черно море-БАСК.

Черно море-БАСК - Левски-Сиконко    1:3 (25:16, 30:28, 25:19, 25:20)

Черно море-БАСК: Йосифов 12, Пенчев 4, Илиев 2, Тодоров 8, Янков 12, Генов 3, Кънев-либеро (Халилов, Георгиев, Милушев 3)
Левски-Сиконко: Учиков 16, Вл. Братоев 6, Гайдарски 6, Богданов 7, Ананиев 18, Цв. Петров, Иванов-либеро (Г. Братоев 4, Александров 3, Йонев)