"Баските" бяха на крачка от победа над ЦСКА, но допуснаха обрат от 2:0 до 2:3

10:34 / 17.01.2009
603
Волейболистите на Черно море-БАСК бяха на крачка от изненадата в мач от деветия кръг на първенството. Възпитаниците на Юли Тупанков поведоха с 2:0 на шампиона ЦСКА, но допуснаха да бъдат обърнати с 3:2 (25:23, 28:26, 19:25, 19:25, 12:15).Срещата започна отлично за гостите, които поведоха с няколко точки, но до първото техническо прекъсване варненци свалиха преднината на една - 8:7. До средата на гейма двата отбора се гониха в резултата, като отново гостите имаха аванс (16:14). След паузата “баските” избухнаха и успяха да поведат с 22:21. До края на гейма варненци бяха по-концентрирани и спечелиха с 25:23. Втората част започна много зле за домакините и те губеха с три точки на първата техническа пауза - 8:5. До второто прекъсване ЦСКА увеличи преднината си на 16:11, след което стана 21:16. Варненци обаче се събудиха и съумяха да изравнят резултата - 21:21, след което взеха и гейма с 28:26. В третата част “червените” показаха защо са шампиони и само за 17 минути успяха да спечелят с 25:19. Четвъртият гейм беше пълно копие на третия, но в него голяма роля изиграха съдииите. Главният рефер правеше всичко, което е по-силите му, за да спечели ЦСКА. Това и стана след 25:19. В решителния пети гейм момчета на Юли Тупанков успяха да поведат със 7:5, но опитът на “червените” си каза думата и те обърнаха за крайното 15:12 и 3:2 гейма.
"За пореден път съдиите се подиграха с нас. Срещу Марек беше същото. Как да спечелиш при такова съдийство? Доволен съм от играта на момчетата. Те показаха, че могат да се противопоставят на шампиона на България. Вярвам, че на турнира “Атаро Клима” ще сме по-силни”, каза след срещата за “Позвънете Новини” наставникът на Черно море Юли Тупанков.

Източник: Александър Георгиев, Позвънете Новини