Баскетболистите трети след успех в Сливен. Ценов вкарва 26 точки

19:57 / 17.01.2009
510
Отборът на Евроинс Черно море стигна до успех с 92:67 над Сливен в ямболската зала “Диана” в мач от Националната баскетболна лига. Гостите от Варна водеха през по-голямата част на двубоя, но в заключителните минути на срещата силите на домакините не стигнаха и разликата стигна разгромни измерения. По този начин “моряците” излизат на трета позиция във временното класиране на шампионата с акив от 8  победи и 5 поражения, докато Сливен остава на последно място без успех.

Симеон Ценов бе най-резултатен в срещата с 26 точки и 10 борби. Атила Сантош наниза 16 точки и овладя 5 борби, докато Майкъл Ърл добави 15 точки и 5 борби. Тодор Тенев се отличи за домакините с 22 точки и 8 борби, Христо Гатев записа 17 точки и 5 борби, а Йоанис Отонцидис завърши с 10 точки.

Източник: Sportal.bg