Владо Мирчев остава в Спартак през пролетта
Юношата на Спартак (Варна) Владислав Мирчев ще остане в клуба през втория полусезон. Както е известно, талантливият футболист бе преотсъпен на БАТЕ Борисов през минаталата година. С беларуския тим Владо игра в Шампионската лига срещу Реал (Мадрид), Зенит и Ювентус.
"Щом съм на лагер със Спартак значи ще остана в клуба. Говорих с мениджъра ми и се разбрахме да съм в родния ми клуб. Не съжалявам, че не играя в чужбина. Това все пак е отборът на сърцето ми. Надявам се, че ще мога да помогна", каза за "Позвънете Новини" младежкият национал.
Той разкри, че е имал предложения от чуждестранни клубове, но е останал във Варна. Владо се разболя от Варицела (дребна шарка) и това му попречи да замине в клуб от Европа. "Разболях се и останах. Може да е за добро", добави Мирчев.
Юношата на "соколите" смята, че Спартак ще може да остане в елитната "А" група. В момента варненци са на 15 място с актив от 11 точки. В морската столица се завърнаха Иван Найденов, Генко Славов, Боян Илиев и Ангел Стойков. "Дуци Симонович иска да сме между първите 13 отбора. Сигурен съм, че можем да изпълним целта си. Все пак се върнаха и доста добри футболисти, които трябва да помогнат на тима. Каквото зависи от мен ще го направя", завърши Владо Мирчев.
Талантливият футболист вчера празнува 22-ия си рожден ден. Владо почерпи съотборниците си с марково уиски, ядки и сладки.
В 12 ч. днес Спартак ще изиграе първата си контрола за 2009 г. "Соколите" ще се изправят срещу втородивизионния Волов (Шумен) на един от стадионите в курорта "Албена". Мачът ще бъде първи и за треньора Драголюб Симонович, който акостира във Варна малко след настъпването на 2009 г. "Соколите" продължават да са на лагер в курорта "Златни пясъци", като сръбският специалист товари футболистите с триразови занимания.
Източник: Александър Георгиев, в-к Позвънете Новини