Спартак победи Локо (Сф) с 2:1

13:48 / 29.01.2009
828

Миранда и Сакалиев бележат за соколите, Мартин Камбуров вкара почетното попадение за столичани

Спартак - Локо (Сф) 2:1

1:0 Миранда (13), 2:0 Сакалиев (21), 2:1 Камбуров (90 дузпа)
Съдия: Станислав Тодоров, жълти картони: Иванович, Сакалиев (С), Лопеш, Златински (Л), стадион: Албена 3, зрители: 80
Спартак: Благоевич, Моралес, Георгиев, Илиев, Дончев, Иванов, Орлинов, Иванович, Миранда, Сакалиев, Малинди (Петров, Мирчев, Боев, Байрактаров, Стойков)
Локо (Сф): Галев, Лопеш, Николов, Г. Марков, Добрев, Митев, Коилов, Горанов, Златински, Шпишич, Др. Марков (Савич, Пасков, Дзаферович, Караджинов, Дяков, Атанасов, Камбуров, Балдовалиев)

Спартак записа втора победа от зимната си подготовка. Варненци надиграха с 2:1 Локомотив (София) в контрола, играна в курорта Албена. Соколите бяха по-добрият тим на терена и заслужено стигнаха до крайния успех. Възпитаниците на Драголюб Симонович стигнаха до първи гол още в 13-ата мин. Тогава след центриране на Енцо Малинди стражът на символичните гости Галев сгреши и топката попадна в бразилеца Адриано Миранда, който отбилзо не сгреши. Само 8 минути по-късно Моралес подаде на Миранда, който комбинира с Малинди. Албенецът отново центрира и този път сам бе оставен Стойко Сакалиев - 2:0. До края на полувремето шутове на Боян Илиев и Миранда за малко не покачиха резултата, като първия би в аут, а вторият бе спасен от Галев.
През втората част се извършиха много смени. Варненци отново имаха добри положения за гол. Владо Мирчев, шутира, но Галев спаси и се намеси блестящо при последвалите 2 удара на Ангел Стойков. Зоран Балдовалиев и Мартин Камбуров пък не успяха да разпетата вратата на Благоевич, който остави отлични впечатления. В 90-ата мин. Мартин Камбуров бе спънат в наказателното поле и сам реализира отсъдената дузпа, с което бе оформен крайния резултат.

Източник: Ole-bg.com