Отборите на Локото бият
Автор: Екип Varna24.bg 20:01 / 01.02.2009Коментари (0)358
©

Двата отбора на „Локомотив Металекс Билд“ тръгнаха с
победи в пролетния полусезон на държавното първенство по хандбал. Във варненската зала „Владислав“ жените на „Локо“ надиграха „Шумен 98“ с 31:20 (15:13) и продължават да са втори в класирането. Най-резултатна е Стоянка Келешева със 7 гола. „Не съм доволен от играта ни през първото полувреме.
Трудно влязохме в мача и нищо от това, за което тренираме, не се получи. С подобна мобилизация ще ни е трудно в събота в Хасково“, заяви Здравко Петров.
Наставникът уточни, че през второто полувреме шампионките променили игровото си поведение и показали хубави неща, но все още подготовката им не е на необходимото ниво. Петров използва: Стоянова, Алифанова-5 гола, Гайдрага-3,
Костова-2, Русанова-6, Предьова-3, Келешева-7 (Андреева-2, Добранчева-3, Рифад,
Митева).

В Хасково мъжкият тим на варненския клуб победи
„Академик ТУ“ (Пд) с 32:26 (15:12). Мирослав Владков е завърши с 8 гола, а Пенчо Рачев – със 7. Това е 8-а победа поред за „Локо“, който е едноличен лидер с пълен актив от точки. „Водехме през цялото време, като в един момент през
второто полувреме преднината ни достигна 10 гола. От успеха съм доволен, но към играта имам доста забележки. Какви са те, момчетата ще разберат в съблекалнята“, коментира Христо Йорданов. Съставът: Данаилов, Борисов-4, Рачев-7, Владков-8, Пламенов-2, Карастоянов-4, Добрев-2 (Казаков-4, Великов-1).