След 120 минути игра - Черно море направи 4:4 с Фарул в Костанца

18:51 / 04.02.2009
1235
0:1 Илив (3), 0:2 Юруков (13), 2:2 Уилям (21 дузпа, 22), 2:3 Какалов (25), 3:3 Пантелие (35), 4:3 Флореа (74), 4:4 Илиев (78)

Цели осем гола си вкараха Фарул (Констанца) и Черно море в първата контролна среща на варненци от зимната подготовка. Мачът се игра в Румъния и продължи не 90, а цели 120 минути. Това стана по настояване на домакините, които имаха много футболисти на проби. "Моряците" бяха подкрепени от 40-50 привърженици.
Варненци поведоха с 2:0 до 13-ата минута. Още в третата Георги Илиев се разписа след пас на новото попълнение Георги Какалов. Десет минути след това Йордан Юруков удвои резултата от пряк свободен удар. Домакините изравниха с измислена дузпа и диагонален удар. Какалов направи 2:3 в 25-ата минута, наказвайки недовиждане в отбраната на домакините. Фарул изравни малко по-късно след грешка в защитата на "моряците". В 74-ата минута стана 4:3, след като Флорея прехвърли Илко Пиргов. Георги Илиев оформи крайното 4:4 в 78-ата минута с удар от фаул. В последните минути на мача Теодор Атанасов пропусна на два пъти да донесе успеха на Черно море, а румънците нацелиха гредата.
"Имаше хубави неща, но допуснахме и грешки, които ще трябва да отстраним. Вкараха ни много леки голове. Георги Какалов се справи добре, но още има мускулни проблеми и затова го смених по-рано. Тепърва ще навлизаме в игрови ритъм. Надявам се да се представим успешно на турнира в Албена", коментира наставникът на варненци Никола Спасов.
Утре варненци се включват в турнира "Албена Къп". Първата им среща е с юношеския национален отбор на България до 19 години и започва в 14 ч. Феновете на "моряците" ще могат да видят качествата на новото попълнение на тима - малиецът Мумату Кулубали. Другият двубой от групата на Черно море е между Берое и Локомотив (Мездра) и започва час по-късно - в 15,00.

Черно море: Илчев, Лазаров, Дяков, Александров, Бачев, Стоянов, М. Петков, Г. Илиев, Юруков, Манолов, Какалов (Пиргов, Пихотскис, Домакинов, Желев, Ганчев, Костов, Димов, Д. Георгиев)

Източник: Ole-bg.com