Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
Черно море бие трудно Берое с 2:1 в Албена
Автор: Екип Varna24.bg 18:13 / 08.02.2009Коментари (0)1529
© Мiroslav Kunev
Черно море записа втора победа на турнира в Албена, след като надигра с 2:1 Берое в мач от група "В". Така тимът е едноличен водач с шест точки от две срещи. В другия двубой от групата Локомотив (Мездра) победи с 2:0 юношеския национален отбор на България (до 19 години) и е на второ място в класирането с три точки, колкото има и Берое.
Варненци започнаха ударно срещата като още в петата минута поведоха в резултата. Двойно подаване между Георги Илиев и Мирослав Манолов завърши с удар на нападателя, вратарят изпусна топката и тя мина голлинията за 1:0. Последваха пропуски на Какалов и Манолов, а в 21-ата минута удар на Жоро Илиев бе спасен от вратаря. Първото положение за беройци бе ударът на Любо Величков в 26-ата минута, който не бе проблем за Карамфил Илчев.
През второто полувреме гостите от Стара Загора заиграха много по-силно и създадоха куп положения. В 53-ата минута Петър Димитров бе оставен абсолютно непокрит около дузпата, но ударът му попадна право в ръцете на Илчев. Последваха две идентични ситуации, при които удари на Иво Паргов и Величков с глава минаваха над вратата. В 68-ата минута отново Димитров затрудни вратаря на Черно море, който едва спаси удара му. Четв
© Miroslav Kunev
ърт час преди края на двубоя Манолов удвои резултата. Дошлият на проби македонец Цветан Чурлинов направи страхотен рейд по десния фланг и намери бозпогрешно волето на нападателя - 2:0. В 77-ата минута варненци проспаха центриране на Петър Димитров отдясно, който намери абсолютно непокрития Захари Димитров и той намали резултата. В последните минути двата тима си размениха по едно голово положение, като първо удар на Георги Илиев бе спасен от Белчев, а след това Здравко Илиев стреля диагонално на сантиметри покрай рамката.
В последния си мач от групата Черно море играе с Локомотив (Мездра).

Черно море - Берое 2:1

Черно море: Илчев, Лазаров, Александров (46 Стоянов), Кулибали (66 Пихотскис), Илиев, Петков, Какалов (70 Чурлинов), Дяков (57 Домакинов), Бачев (78 Н. Костов), Манолов, Юруков (66 Д. Георгиев)
Берое: Белчев, Александров, Иванов, Генов (46 Колев), Атанасов, Хикмет (46 П. Костадинов), Видолов (63 Райчев), П. Димитров (80 Здр. Илиев), Д. Атанасов (75 Илич), Паргов (83 Маринов), Величков (64 З. Димитров)
Голмайстори: Манолов (5, 75); З. Димитров (77)
Жълти картони: Кулибали, Д. Георгиев; Колев
Съдия: Радан Мирянов