Черно море бие трудно Берое с 2:1 в Албена

18:13 / 08.02.2009
1529
Черно море записа втора победа на турнира в Албена, след като надигра с 2:1 Берое в мач от група "В". Така тимът е едноличен водач с шест точки от две срещи. В другия двубой от групата Локомотив (Мездра) победи с 2:0 юношеския национален отбор на България (до 19 години) и е на второ място в класирането с три точки, колкото има и Берое.
Варненци започнаха ударно срещата като още в петата минута поведоха в резултата. Двойно подаване между Георги Илиев и Мирослав Манолов завърши с удар на нападателя, вратарят изпусна топката и тя мина голлинията за 1:0. Последваха пропуски на Какалов и Манолов, а в 21-ата минута удар на Жоро Илиев бе спасен от вратаря. Първото положение за беройци бе ударът на Любо Величков в 26-ата минута, който не бе проблем за Карамфил Илчев.
През второто полувреме гостите от Стара Загора заиграха много по-силно и създадоха куп положения. В 53-ата минута Петър Димитров бе оставен абсолютно непокрит около дузпата, но ударът му попадна право в ръцете на Илчев. Последваха две идентични ситуации, при които удари на Иво Паргов и Величков с глава минаваха над вратата. В 68-ата минута отново Димитров затрудни вратаря на Черно море, който едва спаси удара му. Четвърт час преди края на двубоя Манолов удвои резултата. Дошлият на проби македонец Цветан Чурлинов направи страхотен рейд по десния фланг и намери бозпогрешно волето на нападателя - 2:0. В 77-ата минута варненци проспаха центриране на Петър Димитров отдясно, който намери абсолютно непокрития Захари Димитров и той намали резултата. В последните минути двата тима си размениха по едно голово положение, като първо удар на Георги Илиев бе спасен от Белчев, а след това Здравко Илиев стреля диагонално на сантиметри покрай рамката.
В последния си мач от групата Черно море играе с Локомотив (Мездра).

Черно море - Берое 2:1

Черно море: Илчев, Лазаров, Александров (46 Стоянов), Кулибали (66 Пихотскис), Илиев, Петков, Какалов (70 Чурлинов), Дяков (57 Домакинов), Бачев (78 Н. Костов), Манолов, Юруков (66 Д. Георгиев)
Берое: Белчев, Александров, Иванов, Генов (46 Колев), Атанасов, Хикмет (46 П. Костадинов), Видолов (63 Райчев), П. Димитров (80 Здр. Илиев), Д. Атанасов (75 Илич), Паргов (83 Маринов), Величков (64 З. Димитров)
Голмайстори: Манолов (5, 75); З. Димитров (77)
Жълти картони: Кулибали, Д. Георгиев; Колев
Съдия: Радан Мирянов