Баскетболистите на четвъртфинал в Балканската лига
Автор: Екип Varna24.bg 20:01 / 12.02.2009Коментари (0)702
© Ole-bg.com
Гардът на Евроинс-Черно море Юлиян Радионов донесе победата на своя тим при гостуването на Куадриапол (Брасов) в мач от група “А” на Балканската лига, който класира тима в следващата фаза. Варненци се наложиха с минималното 82:80, като именно Радионов реализира последния кош в двубоя. По този начин "моряците" излизат на трето място във временното класиране на групата с актив от 3 победи и 4 поражения, което не може да ги бутне от място на четвъртфиналите, докато Куадрипол заема последната позиция с 2 успеха и 6 загуби и отпада. Американският гард Кори Макинтош бе най-резултатен за варненци с 16 точки и 9 асистенции. Брайс Шелдън наниза 14 точки, докато Николай Колев добави 13 точки. Лирой Доусън се отличи за домакините с 20 точки и 9 борби, а Йонут Драгушин записа "дабъл-дабъл" от 17 точки и 18 борби.
На варненци им предстои само един мач от предварителната група на Балканската лига - домакинство на Фени Индустри другата сряда (18 февруари). При победа тимът може да очаква по-лесен съперник за четвъртфинала.
Любопитното е, че след тази среща състезателят на "моряците" Кори Макинтош е лидер в Балканската лига по точки. Американецът е вкарал средно по 25,7 на мач. Той е №2 в подреждането по асистенции с 4,7 средно на мач. Лидер в тази класация е Бранко Миркович от Рилски спортист. При борците под коша бразилският център на Черно море Атила дос Сантош е на втора позиция с 10 средно на мач, а първи е Йонут Драгушин от уадрипол (Брашов).

Куадрипол - Евроинс-Черно море    80:82 (17:26, 23:15, 16:19, 24:22)
Куадрипол: Драгушин 17, Мандаче, Броадус 17, Михайлович 10, Хартман (Милович 14, Даусън 20, Хаджибулич 2, Вельович, Ислям)
Черно море: Бойович 8, Макинтош 16, Шелдън 14, Н. Колев 13, Дос Сантош 11 (Радионов 8, Коцупулос 10, Ценов 2)
Съдии: Зоран Златевски, Урош Оберкнежевич, Миодраг Личина