България направи 2:2 с Армения в първата си квалификация по футзал
Автор: Екип Varna24.bg 22:39 / 19.02.2009Коментари (0)695
© Мирослав Кунев
Българският национален отбор по футзал направи равенство 2:2 с Армения в предварителна квалификация за Европейско първенство във варненския Дворец на културата и спорта. Срещата бе открита от президента на Българския футболен съюз Борислав Михайлов.
"Трикольорите” поведоха с гол на Владо Гочев още в 3-ата мин., но допуснаха пълен обрат в рамките на първата част. В 7-ата мин. Мкхитариян изравни, а в 19-ата Даниелян направи 2:1 за Армения.
През втората част в 30-ата мин. най-добрият на терена Благовест Марев възстанови равенството с топовен шут. Армения стигна до дузпа за 6-и фаул, каквито са правилата на футзала, но Капокранян нацели напречната греда и пропусна отново да даде преднина на арменците. Последва масирана атака на България и 20 секунди преди сирената за края на мача, братът на Благовест Марев - Бойчо сам срещу вратаря изпусна да даде победата на България.
Нашите играха като цяло много силно и със сигурност отборът има голямо бъдеще. В другия мач от групата Латвия победи Естония с 5:0, но с играта си тази вечер, нашите показват, че имат шансове да се борят за първото или второто място. Примпомняме, че в тези квалификации първият се класира директно за следващата фаза, а двата най-добрите втори от четирите групи също продължават напред. Утре вечер нашите излизат срещу Естония отново в 19,30 ч.

Този мач е най-слаб от организационна гледна точка във варненския Дворец на културата и спорта. Може би това е и единствената надпревара, за която не е имало пресконференция, няма акредитации за варненските спортни журналисти, а мениджърът Тодор Праматаров не гледа мачовете, а ходи да гони журналистите от всички възможни места.

Състав на България: Хаджиев, Викторов, Бойчо Манев, Благовест Манев, Влади Гочев
резерви: Стефанов, Стайков, Несторов, Борисов, Койчев

Подробности за поведението на Тодор Праматаров и дясната ръка на Боби Михайлов - Тервел Златев очаквайте утре!!!

Източник: Ole-bg.com