Локомотив (Мездра) и Спартак правят 1:1, "соколите" удрят и греда
Автор: Екип Varna24.bg 14:51 / 07.03.2009Коментари (0)1876
© Ole-bg.com
С гол на Саша Симонович Локомотив (Мездра) измъкна равен на Спартак (Варна) на своя стадион край р. Искър. Гостите стояха по-добре на терена и изпуснаха победата.

През първото полувреме футбол се игра единствено в наказателното поле на домакините, които обаче в повечето случаи имаха късмет. В осмата минута Фортуна не бе на страна на "железничарите". Сакалиев изведе хитро Миранда от ляво и бразилецът на скорост с много премерен удар опъна мрежата за 1:0. Последваха много силни минути на варненци и само късметът попречи на отбора на Анатолий Кирилов и Дуци Симонович да се откъсне още повече в резултата. Малко след гола Малинди със задна ножица от границата на вратарското поле бе близо до красиво попадение, но Левашки улови топката. В 28-ата минута удар на Миранда се отби в десния страничен стълб на вратата на Локомотив, а минута по-късно до гол близо бе и Иванович. Така след далеч по-добра игра на състава от морската столица Локомотив и Спартак се оттеглиха на почивка.

След подновяването на играта отново "соколите" бяха по-активни и някак неочаквано дойде моментът на Локомотив в 56-ата минута. Саша Симонович от фаул на границата на наказателното поле препарира стража на гостите Цветомир Цанков и с първия си удар в очертанията на вратата Локомотив изравни резултата - 1:1. До края срещата загуби от добрите си качества, като до чисти голови положения не се стигна, с изключение на един удар с глава на резервата на гостите Мирчев и свирепа тупалка на Симонович, профучала до вратата.

Така двата тима започват заключителната битка в родното първенство на пролет със спечелването на една точка. В следващия кръг Локомотив гостува на Славия в София, а Спартак приема Беласица.

ЛОКОМОТИВ (Мз) - СПАРТАК (Вн) 1:1

0:1 Миранда (8)

1:1 Симонович (55)

Локомотив (Мз): Левашки , Филипов,  Пажин (16-Фаусто),  Симоеш,  Трифонов,  Илиев, Христозов,  Симонович,  Фонсека (53-Каранейчев), Мареко, Тодоров (46-Анев)

Спартак (Вн): Цанков, Ст. Георгиев,  Моралес,  Иванов,  Дончев,  Б. Илиев, Петров (80-Костадинов), Миранда (89-Станев), Иванович, Малинди, Сакалиев /Мирчев/

Жълт картон: Трифонов, Симоеш, Христозов, Каранейчев (Локомотив); Дончев, Петров, Станев (Спартак)

Съдия: Николай Йорданов

Стадион:   "Локомотив" - 2000