Алекс донесе победата на Черно море над Пирин - 1:0
Автор: Екип Varna24.bg 18:33 / 08.03.2009Коментари (0)2690
Новото черноморско попълнение Георги Какалов с тежко комоцио, откарват го в болница за преглед

1:0 Алекс (26 дузпа)
Съдия: Георги Йорданов, жълти картони: Илиев (Чм), Бодуров, Делев (П)
Черно море: Илчев, Дяков, Бачев, Петков (21 Кулибали), Лазаров, Георгиев (57 Какалов), Александров, Манолов, Алекс (87 Стоянов), Юруков, Илиев
Пирин: Чавдаров, Коемджиев, Георгиев, Бодуров, Попев, Наков, Паланков, Пеев (58 Хазуров), Галчев, Метушев (62 Младенов), Делев (74 Витанов)

Черно море записа успех с 1:0 над Пирин (Благоевград) в среща от XVI кръг на А група. Единственото попадение отбеляза Алекс от дузпа пред препълнените трибуни на стадион Тича.
Домакините бяха пълни господари на терена през първата част и закономерно спечелиха. В началото страхотни изстрели на Юруков, Илиев и Алекс минаха на сантиметри покрай вратата на Чавдаров. В 26-ата минута главният съдия отсъди дузпа в полза на Черно море, зад топката застана Алекс и не даде никакъв шанс на Чавдаров. Преди това принудително заради контузия играта напусна Милен Петков, а на терена се появи Кулибали. След гола „моряците” продължиха да доминират, като със страхотни изяви се отличи Алекс. Гостите от Благоевград имаха една добра възможност, но Георгиев с глава не затрудни Илчев.
В началото на втората част отново Черно море бе по-добрият отбор на терена. Над всички бе Алекс, който намираше по прекрасен начин своите съотборници от всевъзможни позиции. Официален дебют за домакините направи Георги Какалов, появил се на мястото на Даниел Георгиев. След последния съдийски сигнал обаче стана ясно, че Какалов е с тежко комоцио. Веднага футболистът бе откаран в болница за преглед.

Източник: Ole-bg.com