МФК победи шампиона Надин с 4:2 в първия мач от четворката
Автор: Екип Varna24.bg 22:58 / 26.03.2009Коментари (0)594
© Ole-bg.com
Минифутболен клуб Варна започна с победа участието си във финалната четворка на държавното първенство по футзал, която се провежда в морската столица. Вицешампионите надделяха с 4:2 срещу настоящия носител на титлата Надин (София). Приятно впечатление направи пълната зала "Владислав", като в трибуните бяха и много от футболистите на Черно море и Спартак.
 Първото полувреме завърши при резултат 0:0, като домакините атакуваха през цялото време, но гостите се бяха окопали здраво в защита. Втората част започна по същия начин докато не се стигна до 31-ата минута, в която Бойчо Марев откри головата сметка за тима на Венко Иванов от фаул. Малко след това страстите на терена се нажежиха след един фаул на Мариян Германов от Надин, но бързата намеса на двата щаба и полицаите предотврати сериозна физическа разправа. Малко след това Благовест Марев удвои резулта, след като бе точен от дузпа. В 34-ата минута Виктор Викторов покачи на 3:0 след много хубав пас на Боги Марев. Гостите обаче успяха да намалят чрез Борисов и Илиев от дупза - 3:2. В последната минута Благовест Марев сложи точка на спора с гол с удар зад центъра. Варненци изтърваха и три дузпи в мача.
Утре в 20 ч. е двубоят с Одесос-Дастимакс отново в зала "Владислав".