Черно море и Левски не можаха да си вкарат гол във Варна
Автор: Екип Varna24.bg 19:30 / 04.04.2009Коментари (0)4014
© Михаил Дечев
Черно море и Левски завършиха 0:0 в мач от 20-ия кръг на "А" група. И двата отбора имаха по няколко положения за гол. Като цяло срещата не бе много интересна и бе изпълнена с нарушения и жълти картони. Стадионът във Варна се пукаше по шевовете като на трибуните имаше над 10 000 човека.

Домакините започнаха по-силно двубоя като още в 9-ата минута удариха напречната греда след центриране на Сашо Александров-Кривия. Секунди преди това Георги Петков трябваше да избива в корнер топката, която отиваше малко под горната му греда след удар от фаул на Данчо Юруков. В 40-ата минута реферът Христо Ристосков не уважи претенциите на гостите за дузпа срешу Георги Иванов-Гонзо, като дори му показа жълт картон. В 41-ата минута Христо Йовов се превърна в големия длъжник на своя тим. Той направи фрапантен пропуск, като успя да премине покрай вратаря на "моряците" и на празна врата уцели левия страничен стълб.

През втората част "сините" започнаха по-активно, като се опитваха да развиват атаките си по фланговете, откъдето с центрирания търсеха Гонзо. В 53-ата минута именно той стреля опасно, но топк
ата премина на сантиметри от дясната греда на Илчев. В 55-ата Юруков от домакините създаде изгодно положение за отбелязване на гол, но след удара на Мирослав Манолов кълбото срещна крак на бранител на Левски и излезе в аут. В 92-ата минута Георги Христов получи възможност да отбележи, но ударът му бе прекалено слаб и попадна в ръцете на Илчев.
Двубоят завърши при резултат 0:0, като това отвори пътя към първото място на ЦСКА, който утре приема Славия. Черно море пък бе изместен от третото място, на което вече е Локо (Сф). Моряците могат да станат и пети, ако Литекс победи Ботев. Мачът им се играе в момента.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛЕВСКИ 0:0

ЧЕРНО МОРЕ: Илчев, Лазаров, Домакинов, Дяков, Бачев, Борносузов, Георгиев (57 Какалов), Илиев (70 Петков), Юруков (86 Стоянов), Ал. Александров-Кривия, Манолов
Старши треньор: Никола Спасов

ЛЕВСКИ: Петков, Бензукан (73 Н. Димитров), Рабех, Й. Минев, Вагнер, Гаджев (88 М. Иванов), Сърмов, Зе Соарес, Тасевски (69 Христов), Йовов, Г. Иванов
Старши треньор: Емил Велев

Жълти картони: Манолов, Георгиев, Юруков, Петков (Черно море); Й. Минев, Г. Иванов (Левски)

Рефер: Христо Ристосков
Стадион: "Тича", Варна