Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
Черно море спечели Младежката лига
Автор: Екип Varna24.bg 12:38 / 10.04.2009Коментари (0)366
©
Баскетболистите на варненския Черно море-Е.ОН спечелиха Младежката лига. Възпитаниците на Петко Делев прегазиха на финала Рилски спортист с 92:66. На полуфинала младите "моряци" победиха Левски с 84:69. Столичани си заминаха с медал от морската столица, след като победиха Лукойл и се окичиха с бронза.
Срещата започна отлично за варненци, които само след няколко минути игра водеха с 13:5. Гостите се опитаха да се противопоставят на домакините, но концентрираната игра в атака и защита позволи на Черно море да води с 21 точки след първата четвъртина - 30:9. През вторите десет минути гостите дадоха всичко от себе си, за да могат да стопят преднината на варненци и спечелиха частта, със 17:16, но разликата остана 20 точки в полза на домакините - 46:26. След паузата "моряците" стартираха много агресивно и след пет минути игра водеха с 30 точки - 61:31. Големият аванс до някъде ги успокои, като от това се възползваха гостите. До края на частта те правеха каквото си поискат и закономерно намалиха преднината на Черно море на 15 точки (63:48). В решителните десет минути момчетата на Петко Делев смазаха противника си. Това позволи на наставника да пусне в игра абсолютно всички баскетболисти, които помогнаха за крайния успех с 92:66.
След края на финала бяха раздадени и индивидуални награди. За MVP бе отличен Васил Кьосев от Черно море, който грабна и приза за реализатор №1 с 48 точки. За най-добър борец под коша бе определен Станислав Ваклинов от Рилски спортист с актив от 28 борби. Най-добър треньор е Петко Делев, а най-добър съдия Пламен Минков от Русе.
Васил Кьосев, Тихомир Желев и Александър Янев от Черно море попаднаха в идеалната петица. Другите двама са Филип Филипов от Лукойл и Станислав Ваклинов от Рилски спотист.

Черно море-Е.ОН - Рилски спортист 92:66 (30:9, 16:17, 17:22, 29:18)
Черно море: Янев 24, Цонков 9, Кьосев 19, Махайлов 9, Желев 12 (Радев 2, Арабоджиев 6, Колев 2, Борисов, Мавров 3, Сербезов 2, Илиев 4)
Рилски спортист: Истилянов 15, Киров, Морунов 1, Ваклинов 20, Георгиев 11 (Василев, Коев 9, Вучков 2, Иванов 8)