Баскетболистите бият с 99:83 Ямбол, Макинтош с 34 точки

20:28 / 11.04.2009
345

Eвроинс-Черно море не срещна особени трудности при домакинската си среща от Националната баскетболна лига срещу Ямбол, налагайки се с 99:83. По този начин "моряците" излизат на трето място във временното класиране на шампионата с актив от 11 победи и 8 поражения, докато гостите остават на шеста позиция с 6 успеха и 14 поражения.

Американският плеймейкър Кори Макинтош се отличи за Черно море с 34 точки и 4 асистенции, Атила Сантош наниза 14 точки и овладя 8 борби, докато Брайс Шелдън и Душан Коцупулос добавиха по 11 точки.  Станислав Говедаров бе най-резултатен за Ямбол с 19 точки и 7 асистенции, докато Павел Маринов завърши с 12 точки.

Гостите започнаха по-добре двубоя и набързо поведоха с 8 точки при 3:11. Четири минути след началото на първата част домакините успяха да изравнят резултата. До края на четвъртината, след четири изравнявания, играчите на Евроинс Черно море спечелиха частта с 2 точки преднина 21:19. Втората част започна равностойно, но след 27:28 за гостите домакините реализираха 10 безответни точки и поведоха с 37:28. До края на частта играта вървеше кош за кош и на полувремето Черно море водеше с 8 точки при 49:41.

Домакините на практика решиха мача в третата част, спечелена от тях с 26:18. В нея три минути и половина преди края играчите на Черно море успяха да поведат с 16 точки при 65:49. В последната част домакините не само поддържаха аванса си, но успяха да го увеличат, с което спечелиха двубоя.

Източник: Sportal.bg