Черно море се озори с Ямбол, но победи

20:37 / 08.05.2009
482
Третият тим в крайното класиране на редовния сезон в Националната баскетболна лига "Евроинс-Черно море" стигна до изключително трудна победа над шестия "Ямбол", налагайки се с 82:73, в собствената си зала "Христо Борисов" във Варна. Гостите изнесоха много силно първо полувреме и водеха с 43:34 на почивката, но през третата четвърт "моряците" успяха да заличат изоставането си, а в заключителната четвърт и да поведат. До средата на последните 10 минути резултатът беше равен, но домакините наложиха волята си след серия от 13:2, за да поведат със 76:67 2:30 минути преди края, което се оказа решаващо за крайния успех.
След този успех "Черно море" повежда с 1-0 победи в първия кръг на плейофите в Националната баскетболна лига. Играе се до два успеха от три мача, като в неделя двата тима ще се срещнат в ямболската зала "Диана".
Кори Макинтош бе най-резултатен за победата на своя тим с 18 точки и 8 асистенции, Душан Йеалич наниза 17 точки и овладя 9 борби, а Атила Сантош направи дабъл-дабъл с 16 точки и 12 борби. Павел Маринов се отличи за Ямбол с 20 точки. Байрън Сандърс записа 16 точки и 13 борби, а Кирило Скуматов завърши с 14 точки и 9 борби.

"Евроинс-Черно море" - "Ямбол" 82:73 (15:24, 19:19, 22:9, 26:19)
"Евроинс-Черно море": Дос Сантош 16, Макинтош 18, Янев 2, Желев, Йелич 17 (Алексиев 4, Бойович 10, Н. Колев 4, Ценов 11)
"Ямбол": Марчев 10, Маринов 20, Говедаров 12, Скуматов 14, Сандърс 16 (Чолаков 1, Петков, Василев, Дурчев)
Съдии: Пелтеков, Ресиловски, Стойнов