Историческо! Наш тим с бронзов медал от Шампионска лига 2019

15:35 / 09.09.2019
1328
Шампионът на България "КЦМ 2000 Груп" спечели исторически бронзов медал в Шампионската лига по минифутбол - EMF Champions League 2019. В мача за третото място на най-престижния турнир, който се провежда в Италия, пловдивчани сътвориха зрелищен обрат, след като изоставаха с 0:2 след първото полувреме и победиха с 3:2 шампиона на Албания "Престиж МФС".

В самия край на двубоя вратарят на КЦМ спаси дузпа и узакони успеха на нашия тим. Головете за пловдивчани отбелязаха бившият футболист на Ботев (Пловдив) Димитър Байрев и Никола Праматаров.

С достигането си до полуфиналите, на които загуби с 0:2 от унгарския шампион, КЦМ 2000 Груп се превърна в първия български тим в Топ 4 на най-престижния турнир по минифутбол в Европа. В редиците на пловдивчани личат имената на двама световни вицешампиони по Футбол 5 от 2018 година - Васил Гуджев и Николай Павлов - Хари.

Европейската Шампионска лига по минифутбол се провежда за четвърти път. Тази година участваха 24 отбора, които бяха разпределени в шест предварителни групи.