Спортните новини: Днес (0) | Вчера (4)
Черно море взе точка при гостуването на Лудогорец
Автор: Екип Varna24.bg 10:46 / 07.10.2019Коментари (0)1651
©
Отборът на Черно море взе точка при гостуването си на Лудогорец в Разград в мач от 9-ия кръг на Елитната група до 19 години. “Моряците", без треньора си Мартин Христов, който е наказан, завършиха 1:1 срещу разградчани, но можеха да си тръгнат и с победа, след силното второ полувреме, което направиха.

Домакините откриха резултата в 18-ата минута. Попадението падна след корнер и разбъркване в наказателното поле. До края на първата мачът остана равностоен, без чисти голови положения пред двете врати.

След почивката Черно море успя да вземе инициативата и пропуски на Паоло Пасков, Радослав Златев и Мартин Милушев попречиха на варненци бързо да се върнат в мача. В 65-ата минута от щаба на Черно море имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Мердин Адем, но такава не бе отсъдена. В 85-ата минута Павел Георгиев успя да реализира за 1:1, а до края на мача Черно море можеше да вземе и трите точки от тази среща. Радослав Златев и Паоло Пасков обаче не успяха да завършат по най-добрия начин добри атаки на своя тим.

Трябва да се отбележи, че “моряците" имаха доста кадрови проблеми преди срещата. Освен тримата национали – Иван Дичевски, Денислав Ангелов и Даниел Стоянов, други трима основни футболисти пропуснаха мача заради контузии. Момчетата, които взеха участие в мача с Лудогорец се справиха много добре с поставените им задачи и треньорите останаха доволни от представянето им.

В следващия кръг Черно море гостува на Янтра Габрово.

Съставът на Черно море: Стефан Петков, Кристиан Парашкевов (70-Светослав Николов), Росен Стефанов, Димитър Ралчев, Мердин Адем, Калин Георгиев, Павел Георгиев, Радостин Желев, Мартин Милушев (87-Емре Тефък), Паоло Пасков, Радослав Златев.