Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
Баскетболистите обърнаха Левски след 13 точки пасив
Автор: Екип Varna24.bg 19:49 / 20.05.2009Коментари (0)459
© Ole-bg.com

Отборът на Евроинс Черно море изигра невероятна последна четвърт в третия двубой от полуфиналната серия от плейофите на Националната баскетболна лига за мъже, налагайки се със 79:74 над Левски, пред собствена публика в зала “Христо Борисов” във Варна. Това бе първи успех за “Moряците”, които изостават с 1-2 успеха в серията и утре отново ще са домакини в мач номер  4.

Пламен Алексиев се отличи при победата на своя тим с 16 точки и 4 асистенции, Александър Янев наниза 14 точки и овладя 8 борби, а Кори Макинтош, Атила Сантош и Желко Божович добавиха по 13. Ветеранът Дуейн Мортън бе най-резултатен в двубоя с 19 точки, 5 борби и 4 блока, а Стефан Георгиев записа 16 точки и 8 борби.

Срещата започна изключително равностойно, като нито един от двата отбора не успя да натрупа значим аванс. Играта се развиваше кош за кош, а след първата четвърт домакините водеха с минималното 23:21. До почивката абсолютно нищо не се промени, като финалната за полувремето сирена дойде при 40:39 за Левски. Разликата между двата отбора се получи в средата на третата част, когато с решителни тройки се отчете Арнас Казлаускас, а грешките в атака на “Моряците” позволиха на гостите да дръпнат с 64:54.

Заключителната четвърт започна с тройка на Златин Георгиев, която увеличи аванса на своя тим до 13 точки. След точни стрелби на Кори Макинтош и Пламен Алексиев, Черно море съкрати изоставането си до 61:67. Домакините продължиха подема си и 2:05 минути преди края след тройки на Алексиев и Божович, резултатът бе 71:70 за “Моряците”. 39 секунди преди сирената обаче центърът на домакините Душан Коцупулос се отличи с тройка за 76:72. След това срещата продължи с бързи фаулове и далечни стрелби от страна на Левски, като в крайна сметка Черно море стигна до първи успех.

"Евроинс-Черно море" - "Левски"    79:74 (23:21, 16:19, 15:24, 25:10)
"Евроинс-Черно море": Алексиев 16, Дос Сантош 13, Макинтош 13, Янев 14, Ценов 5 (Йелич 5, Н. Колев, Кьосев, Бойович 13, Желев, Радионов)
"Левски": Хол 14, Зл. Георгиев 6, Ст. Георгиев 16, Великов 7, Мортън 19 (Славейков 2, Б. Младенов, Джоунс 1, Казлаускас 9)
Съдии: Механджиев, Манолов, Субашиев