Баскетболистите изравниха на "Левски", финалистът ясен на 24 май
Автор: Екип Varna24.bg 21:00 / 21.05.2009Коментари (0)556
© Ole-bg.com
Баскетболистите на "Евроинс-Черно море" успяха да победят "Левски" в четвъртия мач от полуфиналните плейофи в Националната лига с 93:87. По този начин финалистът ще трябва да се определи в петата среща, която ще се играе на 24 май в София.
Двубоят започна добре за гостите, които след първите пет минути водеха с четири точки - 14:10. Постепенно домакините се активизираха и успяха да изравнят - 21:21. Във втората четвъртина "моряците" бяха по-добрият отбор и заслужено водеха с четири точки преди почивката - 49:45.
След паузата "Черно море" изригна. Всички баскетболисти на домакините играха излючително сърцато, което им позволи да увеличат аванса си на 18 точки преди последната четвъртина (80:62). В нея столичани дадоха всичко от себе си, за да обърнат. Организираната игра на варненци в защита обаче не им позволи това и те се поздравиха с крайния успех.
Най-резултатен за домакините бе Кори Макинтош с 18 точки, а Атила дос Сантош и Симеон Ценов завършиха съответно с 14 и 15.

"Евроинс-Черно море" - "Левски"    93:87 (21:21, 28:24, 31:17, 13:25)

"Черно море": Алексиев 8, Дос Сантош 14, Макинтош 18, Янев 11, Ценов 15 (Йелич 7, Желев, Кьосев 6, Колев, Пенев, Бойович 14)
"Левски": Хол 29, Славейков 4, Казлаускас 19, Ст. Георгиев 10, Великов 8 (Джоунс 4, Зл. Георгиев 6, Младенов 7, Мортън, Иванов)
Съдии: Цеков, Захиров, Янкулов